تاریخ: ۱۴۰۱/۳/۷
آب و هوای مرکز و جنوب آذربایجان‌غربی تا پایان هفته پیش‌بینی شد

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره هواشناسی شهرستان مهاباد آب و هوای مرکز و جنوب استان را تا پایان هفته پیش‌بینی کرد.

اردلان محمدپور در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: تا روز دوشنبه آب و هوای مهاباد و جنوب استان پایدار و بهاری خواهد بود و در بعد از ظهرها امواج ضعیف و ناپایدار آب و هوایی منطقه پیش‌بینی می‌شود که با افزایش ابر، رعد و برق و رگبار پراکنده در برخی نقاط همراه خواهد بود.

وی افزود: از امروز دمای هوا افزایشی می‌یابد و از روز دوشنبه ضمن افزایش دما، آب و هوای جنوب و مرکز استان پایدار خواهد بود.

وی تصریح کرد: از روز چهارشنبه در شمال استان شاهد افزایش ابر، وزش باد شدید و رعد و برق و رگبار پراکنده خواهیم بود، اما آب و هوای مرکز و جنوب استان پایدار خواهد بود.

رییس اداره هواشناسی شهرستان مهاباد با اشاره به وضعیت بارندگی در مهاباد اظهار کرد: از ابتدای سال زراعی تا کنون 342.4 میلیمتر بارندگی ثبت شده که نظیر آن در سال زراعی گذشته 259 میلیمتر بوده است.

وی افزود: بارندگی‌های سال زراعی جاری مهاباد نسبت به سال زراعی گذشته 32 درصد افزایش و نسبت به میانگین نرمال 11 درصد کاهش را نشان می‌دهد.