تاریخ: ۱۴۰۱/۳/۱۸
آغاز تولید وانت جدید در ایران خودرو

به گزارش هاژه، اگرچه شرکت‌های خودروسازی در ایران همیشه مدعی کیفیت در محصولات خود بوده‌اند اما مشکل در مونتاز و کیفیت پایین ساخت یکی از گلایه‌های عمده مشتریان این شرکت‌ها بوده است. آریسان، وانت ساخت شرکت ایران خودرو سال 1393 برای اولین بار روانه بازار شد، وانتی با موتور تقویت شده پیکان، 4 سیلندر و 8 سوپاپ. انتقاد از کیفیت ساخت و ضعف در شاسی‌های ماشین از همان اول با نتقادات جدی مصرف کنندگان و کارشناسان بازار خودرو روبه‌رو شد و این محصول را به ماشینی بدفروش برای ایران خودرو مبدل ساخت.


 

حال ایران خودرو سعی دارد تا نسل جدید وانت آریسان با نام آریسان دو را روانه بازار کند. به گفته مسولان ایران خودرو وانت آریسان با موتور Xu7p روانه بازار خواهد شد.

 

بیژن زاهدی‌فر، مدیرعمل سایت خراسان ایرانخودرو اعلام کرد: وانت آریسان جدید با اخذ تمامی استانداردهای لازم آلایندگی و کیفیت آماده ورود به بازار مصرفی کشور است.این وانت با بالاترین کیفیت مونتاژ و    ایمنی بالا، دارای دو ایربگ بوده و مراحل آزمایشی را با موفقیت پشت سر گذاشته است. این خودرو ابتدا با تیراژ روزانه 20 خودرو آغاز می‌شود و هدف‌گذاری بر روی تولید سالانه 40 هزار دستگاه از این خودرو خواهد بود.