تاریخ: ۱۴۰۱/۴/۴
زندانی محکوم به قصاص بعد از ۲۰ سال از دار مجازات رهایی یافت
به گزارش پایگاه خبری هاژه، رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: با تلاش‌ها و مساعدت‌های صورت گرفته زندانی محکوم به قصاص پس از ۲۰ سال تحمل حبس با رضایت اولیای دم از دار مجازات رهایی یافت.
 
ناصر عتباتی روز شنبه گفت: به منظور تلاش برای سازش یک فقره پرونده قصاص نفس، جمعی متشکل از مسوول نظارت و بازرسی شورای حل اختلاف استان، عضو شورای حل اختلاف دیزج مرگور و اعضای هسته جهادی بخشایش با همراهی متنفذین و بزرگان محلی در منزل اولیای دم مرحوم ح - ن در روستای دیزج مرگور حضور یافتند.
وی ادامه داد: این افراد با تلاش و رایزنی با اولیای دم، سرانجام ایشان در اقدامی خداپسندانه از قصاص قاتل اعلام رضایت و گذشت کردند تا قاتل پس از نزدیک ۲۰ سال تحمل حبس از چوبه دار رهایی یابد.
عتباتی اضافه کرد: سنت حسنه بخشش و گذشت سنتی است که مورد تاکید خداوند، پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار بوده و آرامش و لذتی که در پی این گذشت حاصل می‌شود قابل وصف نیست.
وی یادآور شد: امید است با این‌گونه دخالت‌های مثبت و تاثیر گذار ریش سفیدان و متنفذین و سران عشایر هر چه بیشتر شاهد سازش و صلح و دوستی در بین مردم باشیم و صفا و صمیمیت جای کینه و کدورت را بگیرد./ایرنا