تاریخ: ۱۴۰۱/۴/۵
علت تعطیلی درمانگاه‌های شبانه روزی در بامداد چیست؟
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، شهروندان مهابادی از تعطیلی درمانگاه‌های شبانه‌روزی در ساعت‌های بامدادی‌ گلایه‌مند هستند.
 
شهر مهاباد در سال‌های گذشته از نظر تراکم جمعیتی در محلات و از نظر فیزیکی توسعه یافته که نیاز به مراکز درمانی در حاشیه شهر را به یکی از ضروریاتن تبدیل کرده است.
 
برخوردار ی مناطق حاشیه شهر از درمانگاه شبانه‌روزی یکی از مطالبات به حق شهروندان مهابادی است، چراکه در بسیاری از موارد علایم بیماری در پاسی از شب تشدید می‌شود و دسترسی به بیمارستان این شهر بدلیل نبود سیستم حمل و نقل عمومی دشوار است.
سعدی یکی از ساکنین شهرک خانگی مهاباد با انتقاد از نبود مرکز درمانی شبانه‌روزی در این شهرک باتوجه به مسافت زیاد تا بیمارستان مهاباد گفت: مدتی پیش ساعت ۳ بامداد مادر سالمندم مریض شد، تمام مراکز درمانی شهر مهاباد را گشتیم متاسفانه با در بسته مواجه شدیم، پس از چند ساعت اتلاف وقت و معطلی به ناچار به اورژانس بیمارستان مراجعه کردیم.
چند روز اخیر نیز شهروندی با ضبط ویدیویی در ساعت ۶:۳۰ دقیقه صبح از بسته بودن درب یک مراکز درمانی شبانه روزی انتقاد کرد.
 
در این رابطه سینا باغچه‌ای روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد به خبرنگار هاژه گفت: تعداد هفت درمانگاه در سطح شهر مهاباد دایر هستند که از این تعداد دو درمانگاه بعثت(خودکفایی)واقع در چهارراه آزادی و خاتم و الانبیا واقع در فلکه کوهسار مجوز فعالیت به صورت شبانه‌روزی را دارند.
 
وی در رابطه با بسته بودن این مراکز در ساعت‌های بامدادی گفت: به دلیل حفظ امنیتِ این مراکز، کارکنان در این ساعت‌ها درها را قفل می‌کنند و شهروندان درصورت مراجعه می‌بایستی زنگ نصب شده در جلوی در را بزنند تا در را برایشان باز کنند.
 
باغچه‌ای درخصوص افزایش تعداد درمانگاه‌های شبانه‌روزی در سطح شهر مهاباد گفت: با توجه به اینکه منطقه خانگی مسافت زیادی تا درمانگاه‌های شبانه‌روزی شهر مهاباد دارد و نزدیکترین مرکز درمانی نیز در شهرک کارمندان می‌باشد، اقداماتی برای شبانه‌روزی کردن این مرکز انجام شده ولی تاکنون به نتیجه نرسیده است؛ در جهت رفاه حال شهروندان حتما پیگیر شبانه‌روزی کردن مرکز درمانی در نزدیکی این منطقه خواهیم بود.
درمانگاه‌‌های شبانه‌روزی وظیفه پذیرش و درمان بیماران سرپایی در کلیه ساعات شبانه روز را برعهده دارند و یکی از اساسی‌ترین دلایل وجود آن‌ها، کاهش فشار کاری بیمارستان‌ها است. امید است مسوولان بخش سلامت در جهت رفاه حال شهروندان مهابادی با حضور در درمانگاه‌ها در ساعت‌های بامدادی و تاسیس درمانگاه‌های شبانه‌روزی دیگر در مناطق دور دست، درد و رنج بیماران را به حداقل برسانند.
عکس تزئینی است.