تاریخ: ۱۴۰۱/۴/۵
راه هایی مفید و کم هزینه برای بهبود واریس در سالمندان
ورزش در آب معجزه ای برای بهبود بیماری واریس در سالمندان و افزایش سه برابری چربی سوزی در افراد است.
به گزارش هاژه اسپورت، یکی از عواملی که امروزه باعث شده تا مردم گرایش بیشتری به ورزش در آب داشته باشند، خاصیت درمانی آن است.

 ورزشکاران و افراد معمولی آسیب دیده معمولا از آب به عنوان یکی از راه ها برای تسریع در درمان خود استفاده می کنند و اصلی ترین خاصیت آب، حالت بی وزنی است که در آن اتفاق می افتد و این شرایطی را فراهم می کند که فرد بدون اینکه عضلات و مفاصلش وزنی را تحمل کند، روی پای خود بایستد.

زمانی که فرد تا قسمت قفسه سینه خود در آب قرار بگیرد، نیمی از وزن و اگر تا ناحیه گردن در آب قرار گیرد، 70 درصد از وزن خود را احساس نمی کند که این مسئله برای افرادی که مشکل زانو درد، کمر درد، دیسک کمر و جراحی تعویض مفصل دارند، بسیار مفید است.

از طرفی میزان فشاری که به بدن فرد حین حرکت در آب وارد می شود، به اندازه همان سرعت و نحوه حرکاتی است که دارد.
برخی از ورزشکاران که حین تمرینات دچار آسیب دیدگی می شوند، برای بازتوانی نیاز به استفاده از دستگاه هایی دارند که هزینه های بسیاری دارند، درحالیکه ورزش در آب می تواند به بازتوانی این افراد بسیار کمک کند و هزینه چندان زیادی نیز نسبت به استفاده از دستکاه های مختلف ندارد.

بیماری واریس عموما در افرادی که مسن هستند بروز می کند که دریچه های وریدی آنها خوب کار نمی کند، بنابراین این افراد می توانند تنها با حرکت کردن در آب به  مدت سه جلسه در هفته جریان خون خود را افزایش دهند و فشار را از روی دریچه های وریدی خود کاهش دهند و در نهایت به بهبود بیماری واریس خود کمک کنند.

یکی دیگر از فواید ورزش در آب، چربی سوزی فوق العاده آن است و اگر فردی در خشکی حدود نیم ساعت ورزش کند و در این مدت به رنج هوازی برسد، یعنی ضربان قلبش بالا برود، گونه هایش سرخ شود و نفس هایش تندتر شود، می تواند با همان نیم ساعت ورزش کردن در آب، سه برابر چربی سوزی بیشتری داشته باشد.
بر همین اساس در سال های اخیر ورزش در آب به منظور چربی سوزی با استقبال و اقبال بیشتر مردم مواجه شده است.