تاریخ: ۱۴۰۱/۴/۱۱
وقتی وریا پیشنهاد لژیونر شدن را رد کرد/ اگر بروم جواب هواداران را چه بدهم؟
رفتن و آمدن بازیکنان اتفاقی کاملاً بدیهی در فوتبال جهان محسوب می‌شود و نمی‌توان انتظار داشت فوتبالیستی همه دوران حرفه‌ای خود را فقط در یک تیم سپری کند ولی شکل جدایی نفرات فوق‌العاده مهم و تأثیرگذار است.

به گزارش هاژه اسپورت، وریا غفوری از استقلال جدا شد و حالا باید دوران فوتبال خود را در تیم دیگری سپری کند. رفتن و آمدن بازیکنان اتفاقی کاملاً بدیهی در فوتبال جهان محسوب می‌شود و نمی‌توان انتظار داشت فوتبالیستی همه دوران حرفه‌ای خود را فقط در یک تیم سپری کند ولی شکل جدایی نفرات فوق‌العاده مهم و تأثیرگذار است دقیقاً مانند همین ماجرایی که پیرامون وریا غفوری ایجاد شد و قطعاً داستان همچنان ادامه پیدا خواهد کرد در همین رابطه روز گذشته اطلاعات دقیقی از یک منبع موثق به دست‌مان رسید که قطعاً خود وریا غفوری هم آنها را تأیید می‌کند اطلاعاتی که نشان می‌دهد کاپیتان استقلال تابستان سال گذشته می‌توانست به جمع لژیونرهای فوتبال ایران اضافه شود ولی ترجیح داد بماند و به فرهاد مجیدی کمک کند.

پیغام یک کارخانه‌دار
پس از پایان رقابت‌های لیگ برتر در تابستان پارسال، یک ایرانی ساکن ترکیه که کارخانه‌دار است و به واسطه بحث‌های تجاری با مدیران یک تیم لیگ برتری ترکیه در ارتباط بود به خاطر علاقه‌ای که به تیم استقلال و غفوری داشت بازی‌های وریا را گلچین کرد و آن را در اختیار مدیران باشگاه مورد نظر ترکیه گذاشت. آنها هم که به تازگی یک سرمربی آلمانی آورده بودند این فیلم‌ها را به سرمربی جدید خودشان دادند چند روز بعد از دفتر باشگاه با کارخانه‌دار ایرانی تماس گرفتند و به او گفتند دلشان می‌خواهد غفوری برای مذاکرات جدی راهی ترکیه شود چون یکی از بازیکنان فیکس آنها رباط پاره کرده و حداقل پنج ماه دور از میادین خواهد بود. این کارخانه‌دار با تهران تماس گرفت و از طریق دوست مشترک خود مسئله را با غفوری مطرح کرد.

جواب مردم را چه بدهم؟
اتفاق مذکور دقیقاً چند روز پس از ناکامی استقلال در فینال جام‌حذفی برابر فولاد خوزستان رخ داد و استقلالی‌ها باید آماده بازی با الهلال در لیگ قهرمانان آسیا می‌شدند. فرهاد مجیدی داشت تیمش را برای لیگ بیست‌ویکم می‌بست و به همین خاطر روی وریا غفوری حساب ویژه‌ای باز کرده بود. کاپیتان استقلال پس از شنیدن این پیشنهاد برای فکر کردن و پیگیری آن مهلتی یک روزه خواست اما قبل از پایان این مهلت به دوست مشترک خودش و کارخانه‌دار ایرانی گفت: «از طرف من از باشگاه ترکیه‌ای و سرمربی آلمانی‌اش تشکر کنید ولی بگویید نمی‌توانم در این شرایط استقلال را تنها بگذارم. اگر الان از استقلال بروم جواب هواداران را چه بدهم. فرهاد مجیدی تازه به یک ثبات خوب رسیده و می‌خواهد تیمی مقتدر برای قهرمانی فصل آینده ببندد بنابراین نمی‌توان او را تنها بگذارم. تشکر کنید و بگویید غفوری در در استقلال می‌ماند.»

تمام کردن فوتبال با استقلال
وریا غفوری در جریان این پیام به دوست مشترک خود با کارخانه‌دار ایرانی تأکید کرد دلش می‌خواهد فوتبالش را همین‌جا در استقلال تمام کند و به همین خاطر کنار فرهاد مجیدی باقی خواهد ماند البته غفوری به قولش عمل کرد و در استقلال هم ماند و توانست با مجیدی قهرمان لیگ برتر شود ولی پس از جدایی فرهاد، مدیران باشگاه دیگر قرارداد او را تمدید نکردند تا حالا چاره‌ای نداشته باشد جز اینکه در سال‌های پایانی فوتبال خود را در تیم دیگری سپری کند.