تاریخ: ۱۴۰۱/۵/۷
ایده های برتر رویداد «ایده آرای شهری» مهاباد اعلام شد

به گزارش هاژه، مراسم تجلیل از ایده های برتر رویداد "ایده آرای شهری" با حضور فرماندار مهاباد، اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار، رییس و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد و نفرات برتر این رویداد برتر، در سالن تالار وحدت شهرداری برگزار شد.

در این جشنواره بالغ بر ۴٠ ایده توسط فعالین در حوزه های مختلف عمران، منظر شهری، حمل و نقل و ترافیک، پسماند، گردشگری و سایر حوزه ها در اردیبهشت ماە سال جاری ارائه شده بود که پس از بررسی داوران نفرات برتر اعلام شدند.

در بخش ایده زیباسازی و ساماندهی رودخانه؛ فرید اسماعیلی بوکانی نفر اول، گروه فرهاد احمدی و محمد خضرپور دوم و میلاد کریمی سوم شدند.

 در بخش ایده پیاده راه و مسیر امن دوچرخه سواری طرح دیاکو توتونچی اول، کمال خوشرو دوم، برهان سپهری سوم شد.

 در بخش های تفکیک از مبدا پسماند و کاهش تولید پسماند نیز طرح های رضا کامروایی و آوات احمدی به ترتیب به عنوان رتبه های اول این دو بخش انتخاب شدند.

 در بخش حمل و نقل و ترافیک گروه شهرسازی شاریار فرهاد احمدی و محمد خضر پور اول و سیروان رسولپور دوم شدند.

 در ایده شهر هوشمند خسرو اسماعیل پور، در ایده فضای سبز گروه سردار یزدانفر و تارا رسولی در ایده گردشگری گروه ژی و در ایده آلودگی هوا شرکت زیست بنیان ژین: بهزاد ناصری و یحیی برمکی به عنوان ایده های منتخب و برتر اعلام شدند.

از میان طرح های ارائه شده؛ در بخش ایده "پیاده راه و مسیر امن دوچرخه سواری" که طرح و ایده "دیاکو توتونچی" حائز رتبه اول شد، به تصویب شورای شهر و شورای ترافیک شهرستان مهاباد رسید و بر اساس این طرح فاز یک رینگ و مسیر امن دوچرخه سواری در محدوده خیابان پلیس و نزدیک پارک خبرنگار مهاباد اجرایی و مقرر شد دبیرخانه حمل و نقل پاک و مناسب سازی در سازمان حمل و نقل شهرداری مهاباد نیز ایجاد شود.

نایب رئیس شورای شهر با اشاره به طرح "ایده آرای شهری" اظهار کرد: این طرح به صورت فراخوان در حوزه مدیریت شهری و با هم همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد انجام شد و در قالب آن طرح هایی که از سوی متقاضیان ارائه شده بود از سوی داوران بررسی شد.

آرش شهابی افزود: ایده های برتر به صورت طرح توجیهی مدیریت شهری توسط هیئت داوران بررسی و در صورت امکان این طرح‌ها اجرایی نیز خواهند شد.