تاریخ: ۱۴۰۱/۵/۲۵
خانواده مجروح این حادثه خواستار حمایت جدی توزیع برق شدند

 به گزارش هاژه، روز گذشته بر اثر حوادث ناشی از کار در روستای کهنه‌ده شوگای سیمبان مهابادی شدت مجروح شد.

بر اساس گزارشات شهروندان این سیم‌بان که برای انجام تعمیرات به بالای یک تیر برق رفته یود، در اثر اتصال و وصل شدن ناگهانی جریان برق  بشدت مجروح شد.

بر اساس اظهارات شهروندان همکار این فرد نیز که در محل حادثه حضور داشته دچار شوک عصبی شده است.

 بدلیل طولانی بودن مسافت، ایستگاه اورژانس با محل حادثه، این سیمبان مدت زیای بر بالای تیر بوده و بعد از آن با تلاش نیروهای مردمی و اورژانس پایین آورده شده است.

در نهایت سیمبان مجروح به بیمارستان مهاباد انتقال داده می‌شود و بعد از انجام معالجات اولیه به بیمارستان سوختگی مرکز استان اعزام می‌شود.

 

خانواده این سیمبان در تماس با هاژه ضمن ابراز نگرانی از سلامت وی خواستار حمایت جدی شرکت توزیع برق برای نجات جان این سیمبان شده‌اند.

آنها در تماس با هاژه از بی توجهی مقامات شرکت توزیع برق نیز انتقاد کرده و گفتند: بعد از وقوع این حادثه حمایتی از آنها نشده و لازم است مدیریت توزیع برق شهرستان و استان، نسبت به بازگرداندن سلامتی این سیمبان حساسیت ویژه‌ای داشته باشند.

خبرنگار هاژه برای پیگیری موضوع با مدیریت توزیع برق شهرستان مهاباد این موضوع را در جریان گذاشته است.

جلال زایر در گفتگو با خبرنگار هاژه گفت: موضوعاتی از این قبیل معمولا رسانه‌ای نمی‌شود و امکان پرداختن به موضوع برای مدیریت شهرستان مقدور نیست، اما این اطمینان به خانواده فرد مجروح داده می‌شود که طبق قانون نیروهای این شرکت دارای بیمه حوادث کار می‌باشند و هرآنچه لازم باشد برای بازگرداندن سلامتی به وی انجام می‌شود.

وی افزود: 2 سیمبان مهابادی برای انجام کارهای روتین و بازرسی به محل اعزام شده و هر دوی آنها دارای سوابق کار طولانی و گواهینامه ویژه کار بوده‌اند، اما همواره در جریان تعمیرات حوادثی ناخواسته روی می‌دهد و توزیع برق شهرستان، استان و حتی وزارت نیرو خود را ملزم به حمایت از نیروهایش می‌داند.

زایر تصریح کرد: بعد از حادثه شخصا موضوع را پیگیری کرده و طبق قانون مرکز معالجه بیمارانی که دچار سوختگی شدید می‌شوند در مرکز استان وجود دارد، مدیران توزیع برق نیز از شهرستان و استان برای عیادت از سیمبان مجروح شده به بیمارستان مراجعه کرده‌اند.

وی در پایان تأکید کرد که فرد حادثه دیده جزو کارمندان شرکت توزیع برق و دارای بیمه است و طبق نظر پزشک معالج و بیمارستان، هرآنچه لازم باشد برای بازگرداندن سلامتی به ایشان انجام می‌شود.