تاریخ: ۱۴۰۱/۵/۲۵
جوان بوکانی چهاردهمین قربانی رودخانه زرینه‌رود شد
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، مدیرعامل سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرستان میاندوآب از غرق شدن یک نفر در رودخانه زرینه‌رود و جان باختن وی خبر داد.
 
سامان محمدی دقایقی پیش در تشریح این حادثه به خبرنگار هاژه گفت: ساعت ۱۵:۰۰ بعدازظهر امروز درپی تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ آتشنشانی از غرق شدن یک نفر در رودخانه زرینه‌رود حوالی روستای قلعه‌حسن میاندوآب خبردار شدیم و بلافاصله اکیپی از نیروهای این سازمان به محل اعزام کردیم.
 
وی افزود: یک نفر با هویت معلوم ساکن شهرستان بوکان ۳۵ ساله به همراه خانواده برای تفریح به حاشیه رودخانه آمده بود که با شنا در این رودخانه و عدم آشنایی کافی با فنون شنا دچار غرق شدگی می‌شود.
 
مدیرعامل سازمان آتشنشانی اضافه کرد: جسد فرد مذکور توسط نیروهای آتش نشانی از آب خارج و بلافاصله احیای قلبی برای وی انجام شد ولی متاسفانه به دلیل ماندن زیاد در آب، احیا بی نتیجه بود.
 
وی تصریح کرد: این چهاردهمین حادثه غرق شدن در رودخانه زرینه‌رود است که قبلا سازمان آتشنشانی از طریق رسانه‌ها به علت برداشت غیرمجاز شن از نواحی مختلف این رودخانه و فعال بودن بستر آن به شهروندان هشدار غرق شدن داده بود ولی متاسفانه نوجوانان و جوانان مشتاق شنا و تفریح که در این فصل اقدام به شنا در رودخانه‌ می‌کنند توجهی به هشدارها ندارند.
 
 محمدی در پایان گفت: امور آب و نهاد‌های مربوطه می‌بایستی از طریق فرهنگ‌سازی هرچه سریعتر جلوی شنای افراد را در این رودخانه بگیرند تا غرق شدن در این رودخانه به حداقل خود برسد.
 
به گزارش هاژه، روز گذشته نیز یک مرد ۴۰ ساله با شنا در رودخانه زرینه رود حوالی روستای قره‌ورن دچار غرق شدگی شده و جان خود را از دست داد.