تاریخ: ۱۴۰۱/۶/۷
کمربند داشامجید مهاباد رسما افتتاح شد

به گزارش هاژه، با حضور مسوولان شهرستان و در ششمین روز از هفته دولت، کمربندی داشامجید مهاباد رسما افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

بعد از چند سال بلاتکلیفی پروژه کمربندی داشامجید مهاباد با تخصیص اعتبار بیش از 8 میلیارد تومان و در مجموع بیش از 13 میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه هزینه شد.

بابک رستم‌پور شهردار مهاباد در آیین افتتاح این پروژه اظهار کرد: کمربندی داشامجید جزو پروژه‌های نیمه تمام شهرستان بود که در اولویت قرار گرفت و با بهبود فضای اجرایی در شهر که فرماندار مهاباد نقش مهمی در ایجاد این هماهنگی داشته، این پروژه امروز بصورت رسمی به بهره‌برداری رسید.

 

وی افزود: برای تکمیل این پروژه 8 میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار تخصیص یافته  که 1 میلیارد و 300 میلیون تومان آن از محل اعتبارات استانی و مابقی از منابع داخلی شهرداری مهاباد تأمین شده است.

رستم‌پور تصریح کرد: پروژه بصورت پیمانی-امانی شامل عملیات خاکبرداری به حجم 5 هزار متر مکعب، جدول‌گذاری به طول 2.4 کیلومتر، زیرسازی 13 هزار و 500متر مربع، آسفالت 14 هزار و 500 متر مربع، بتن‌ریزی 3 هزار مترمربع جهت پیاده رو، کاشت 350 اصله درخت و 43 تیر برق روشنایی ایجاد شده ایت.

وی در پایان ضمن تقدیر از هماهنگی شرکت توزیع برق مهاباد برای تجهیز این کمربندی به روشنایی و خانواده حسینی مالک این محدوده، از شهروندان منطقه زمینهای شهرداری نیز برای نیمه‌کاره ماندن این پروژه و رنج چند ساله آنان عذرخواهی کرد.

امیر قادری فرماندار مهاباد نیز در این مراسم اظهار کرد: هیچ کاری به اندازه پروژه‌های عمرانی لذت بخش نیست و عملکرد شهرداری در این مدت گویای این قضیه است که شهردار این حس لذت را دارد و مجموعه شورای شهر مهاباد نیز هماهنگی کاملی برای پیشبرد اهداف دارند.

 

وی افزود: بودجه 200 میلیارد تومانی شهرداری برای امسال، پرداخت حقوق ماهیانه 9 میلیارد تومان و کاهش بدهی شهرداری در کنار افزایش پروژه‌های عمرانی مفید در شهر نتیجه این هماهنگی است.

قادری تصریح کرد: کمربندی‌های داشامجید و تج سد مهاباد که احتمالا در دهه فجر به بهره‌برداری برسد،نقش مهمی در کاهش ترافیک شهری در 2 ضلع پرترافیک شهر خواهد داشت.

قادر در پایان از افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه 334 میلیارد تومانی گازرسانی در هفتمین روز از هفته دولت خبر داد و گفت: در این شرایط اقتصادی افتتاح و کلنگ‌زنی ده‌ها پروژه به ارزش 936 میلیارد تومان حاصل تلاش مسوولان شهرستان و توجه دولت به عمران و آبادنی این شهرستان است.

*آخرین وضعیت بدهی شهرداری مهاباد اعلام شد*

آرش شهابی رییس شورای شهر مهاباد در مراسم افتتاح کمربندی داشامجید از کاهش 42 میلیارد تومانی بدهی‌های شهرداری مهاباد خبر داد و گفت: مجموعه شورا و شهرداری این دوره، شهرداری را با 130 میلیارد تومان بدهی تحویل گرفتند و در این مدت کوتاه بدهی شهرداری به 88 میلیارد تومان کاهش یافته است.

 

وی افزود: علاوه بر پرداخت ماهیانه 9 میلیارد و 200 میلیون تومان حقوق پرسنل شهرداری، معوقات 2 ساله کارگران و پرسنل پرداخت شده و بودجه شهرداری مهاباد نیز 200 میلیون تومان درنظر گرفته شد، که غیر قابل تصور بود این بودجه تحقق یابد.

شهابی تصریح کرد: اولین برنامه شورای شهر و شهرداری بازآفرینی کالبد شهر، فضاسازی پارک‌ها و ایجاد پیاده‌راه در راستای شهر انسان محور و بازگرداندن اعتماد مردم به مجموعه مدیریت شهری بود که در همین راستا 5 هزار متر پیاده‌راه، احداث پارک میخک در فضای 3 هزار و 400 متر مربع، مرمت میادین مادر، شهرداری و فلکه ساعت و همچنین سیستم اطفای حریق تاناکورای این شهر با اعتباری بالغ بر 1 میلیارد و 600 میلیون تومان انجام شده است.

وی اضافه کرد: هدایت آبهای سطحی، پروژه آبخیزداری موکریان، لکه‌گیری معابرو آغاز عملیات اجرایی ایستگاه شماره 4 آتش‌نشانی در منطقه فجر با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد تومان از دیگر برنامه‌ها و اقدامات مجموعه شورا و شهرداری در این مدت بوده است.

رییس شورای شهر مهاباد در ادامه از خرید ماشین‌آلات آسفالت معابر به ارزش 4 میلیارد تومان خبر داد و گفت: برای کاهش هزینه‌ها خرید تجهیزات و کارخانه آسفالت در دستور کار قرار گرفته و درحال حاضر 25 درصد دیگر از سهم مالکیت کارخانه آسفالت خریداری شده و مالکیت شهرداری در آن به 75 درصد رسیده است.

وی افزود: آسفالت مسیر دسترسی به مساکن مهر اگرچه خارج از حیطه وظایف شهردرای است، اما برای رفاه شهروندان در دستور کار قرار گرفته است.