تاریخ: ۱۴۰۱/۶/۹
شهر خلیفان هم به شبکه گاز کشور متصل شد
به گزارش هاژه، با حضور مسوولان شهرستان مهاباد، پروژه گازرسانی به شهر خلیفان و 5 روستای بخش خلیفان مهاباد افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
در این مراسم که نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی و فرماندار مهاباد حضور داشت، علاوه بر افتتاح پروژه گازرسانی شهر خلیفان و روستاهای، «شاره‌زوور»، «شیخ یوسف»، «گڵێنان»، «قویتل» و «گراوێ»، پروژه گازرسانی به  19 روستای شهرستان مهاباد، شامل 6 روستای محور قاضی‌آباد، 13 روستای بخش خلیفان کلنگ‌زنی شد.
عبدالواحد مریمی رییس اداره گاز شهرسان مهاباد در آیین افتتاح پروژه گازرسانی به شهر خلیفان اظهار کرد: بعد از چهار سال تداوم فعالیت برای گازرسانی، مشعل گاز شهر خلیفان با اعتباری بالغ بر 264 میلیارد تومان روشن شد.
وی افزود: علاوه بر شهر خلیفان، پروژه گازرسانی 10 روستای این شهرستان نیز در هفته دولت افتتاح شده است.
مریمی تصریح کرد: امروز، پروژه گازرسانی 19 روستای شهرستان مهاباد نیز با اعتباری بالغ بر 38 میلیارد تومان کلنگ‌زنی شد.
جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم از تحول بزرگ در گازرسانی به روستاهای شهرستان خبر داد و گفت: در سال‌های گذشته گازرسانی به روستاهای مهاباد علی‌رغم هزینه‌زیاد عملیات اجرایی و کوهستانی بودن منطقه، بصورت جدی در دستور کار قرار گرفته است.
وی افزود: پروژه گازرسانی به شهر خلیفان به منظور تسریع در روند عملیات اجرایی از شهر سقز و از مسیر مهاباد بصورت همزمان آغاز شد.
محمودزاده تصریح کرد: امسال 350 میلیارد تومان پروژه گازرسانی در مهاباد افتتاح و کلنگ‌زنی شده است.
 
امیر قادری معاون استاندار و فرماندار ویژه مهاباد نیز در این مراسم اظهار کرد: ارتقای شاخص‌های توسعه بخش خلیفان در دستور کار شورای برنامه‌ریزی شهرستان قرار گرفته است.
وی افزود: راه‌اندازی مراکز درمانی شبانه‌روزی و تداوم عملیات آبرسانی پایدار روستاهای بخش خلیفان در قالب طرح مجتمع 141 واحدی از مطالبات برحق روستائیان این بخش است که بصورت جدی پیگیری می‌شود.