تاریخ: ۱۴۰۱/۶/۱۳
پاس گل مدافع کرمانشاهی ملوان/ پدرام بهترین بازیکن زمین شد
به گزارش هاژه اسپورت؛ هفته چهارم لیگ برتر فوتبال ایران با برگزاری 8 دیدار در شهرهای مختلف برگزار شد و پرسپولیس با گلزنی یورگن لوکادیا صدرنشین شد و استقلال در مسجد سلیمان بدون گل متوقف شد.
در این مطلب نگاهی می اندازیم به عملکرد فوتبالیست های کورد حاضر در تیم های لیگ برتری تا ببینیم این هفته این بازیکنان چه عملکردی را از خود به نمایش گذاشته اند.

زبیر نیک نفس هافبک کوردستانی استقلال این هفته پس از رفع مصدومیت در لیست 18 نفره استقلال مقابل تیم نفت مسجد سلیمان قرار گرفت اما ساپینتو ریسک نکرد و از او در این دیدار استفاده نکرد تا کم کم از هفته آینده،آماده حضور در ترکیب آبی پوشان مقابل پیکان در استادیوم آزادی باشد.

کاوه رضایی مهاجم کرمانشاهی استقلال که به دلیل مشکل شخصی، قرارداد خود را با آبی پوشان ثبت نکرده بود، بالاخره تصمیم به ترک استقلال گرفت و با قراردادی تا پایان نیم فصل به تیم تراکتورسازی تبریز پیوست و از هفته آینده عملکرد او را با یراهن قرمز تی تی های تبریز بررسی خواهیم کرد.

متین پارسا بازیکن سقزی جدید تیم نفت مسجدسلیمان که به تازگی به این تیم پیوسته در لیست این تیم مقابل استقلال حضور نداشت و غایب بود.

محمد عمری هافبک ارومیه ای پرسپولیس این هفته نیز مقابل صنعت نفت آبادان نیمکت نشین بود و از دقیقه 75 به جای سروش رفیعی به میدان آمد و به دلیل دقایق کوتاه حضور در زمین نمره ای نیز دریافت نکرد. 

سینا اسدبیگی هافبک کرمانشاهی پرسپولیس هم مثل هفته های قبل نیمکت نشین بود و از دقیقه 75 به جای مهدی ترابی در ترکیب سرخپوشان بازی کرد اما نمره ای دریافت نکرد.

وریا غفوری مدافع سندجی فولاد خوزستان در پیروزی شیرین این تیم مقابل سپاهان در فولادشهر اصفهان روی نیمکت حضور داشت و از دقیقه71 به جای علی قربانی به میدان امد و در پایان نمره 6.77 دریافت کرد.

وحید حیدریه مدافع کرمانشاهی فولادی ها نیز نیمکت نشین بود و او هم از دقیقه 71 به جای سعید اقایی وارد زمین شد و در پایان نمره 6.98 را دریافت کرد.

پدرام قاضی پور مدافع کرمانشاهی تیم ملوان بندر انزلی در دیدار این تیم مقابل تیم ذوب آهن مثل بازیهای گذشته در ترکیب ثابت به میدان رفت و ضمن ارسال پاس تک گل ملوانی ها که توسط مهدی مومنی در دقیقه 63 به ثمر رسید، با کسب نمره عالی 7.52 به عنوان بهترین بازیکن میدان انتخاب شد.
قاضی پور در این دیدار 1 پاس گل، 4 قطع پاس، 3 دفع توپ و 13 بازیابی توپ داشت و بازی فوق العاده ای از خود به نمایش گذاشت.

مصطفی احمدی هافبک بانه ای تیم آلومینیوم اراک پس از هدایی از مصدومیت کمر بالاخره در ترکیب اراکی ها مقابل تیم مس رفسنجان به میدان رفت و فیکس بود.
احمدی در این دیدار به طور کامل در میانه میدان تیم آلومینیوم بازی کرد و در پایان بازی نمره 6.81 را دریافت کرد و دومین بازیکن برتر اراکی ها پس از پورحمیدی دروازه بان این تیم در این مسابقه بود تا بازگشت موفقیت آمیزی به ترکیب ثابت این تیم داشته باشد.

ایمان سلیمی مدافع کرمانشاهی تیم مس رفسنجان مثل هفته های گذشته نیمکت نشین بود و باز هم فرصت بازی پیدا نکرد تا همچنان در انتظار دیدن او در پیراهن نارنجی مس رفسنجان در دیدارهای رسمی باشیم. 

امیر شبانی مدافع کرمانشاهی تیم پیکان تهران مثل هفته های قبل نیمکت نشین بود و همچنان دور از ترکیب پیکانی ها است و باید دید چه وقت وی را با پیراهن شماره 6 پیکان تهران خواهیم دید.

هفته پنجم لیگ برتر فوتبال ایران روزهای دوشنبه و سه شنبه 14 و 15 شهریور ماه برگزار خواهد شد که در حساس ترین دیدارها آلومینیوم اراک میزبان تراکتور تبریز خواهد بود و مسلما تقابل مصطفی احمدی و کاوه رضایی در صورت حضور در ترکیب دو تیم جالب توجه خواهد بود.
پرسپولیس در یکی از دربی های شهر تهران، در استادیوم بدون تماشاگر دستگردی تهران میهمان هوادار تهران خواهد بود و تیم استقلال در دومین دربی شهر تهران در استادیوم آزادی از تیم پیکان تهران میزبانی خواهد کرد.
دیگر دربی این هفته، دربی اصفهان خواهد بود که بین تیم های ذوب آهن  و سپاهان در استادیوم فولاد شهر اصفهان برگزار خواهد شد.

چهارمین دربی این هفته دربی نفتی های جنوبی است که صنعت نفت در استادیوم تختی شهر آبادان میزبان نفت مسجد سلیمان است.
لازم به توضیح است؛ به جز دیدار دو تیم استقلال و پیکان که طبق برنامه قرار است روز سه شنبه 15 شهریور ماه برگزار شود، 7 دیدار دیگر هفته پنجم روز دوشنبه 14 شهریور ماه برگزار خواهند شد.