تاریخ: ۱۴۰۱/۶/۱۷
بازدید معتمدیان از شهرک صنعتی و دیدار با مردم شهر گوک‌تپه

به گزارش هاژه، استاندار آذربایجان غربی در دومین روز از سفر خود به مهاباد، ضمن بازدید از شهرک صنعتی این شهرستان با مردم شهر گوک‌تپه و روستاهای بخش مرکزی دیدار کرد.

محمد صادق معتمدیان صبح امروز با حضور در شهرک صنعتی مهاباد، از چند واحد تولیدی این شهرستان بازدید کرد تا از نزدیک مشکلات و وضعیت واحدهای صنعتی شهرستان را بررسی کند.

دومین برنامه استاندار، بازدید از مرکز خیریه کودکان و نوباوگان ژیوان و ساختمان درحال ساخت این مرکز بود.

معتمدیان در سومین برنامه امروز صبح خود در مهاباد با حضور در مسجد جامع شهر گوک تپه با مردم این شهر دیدار کرد و امام جمعه گوک‌تپه، رییس شورای شهر و رییس شورای بخش مرکزی و جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی، مشکلات عدیده این شهر را با استاندار درمیان گذاشتند.

حاج ماموستا اسماعیلی امام جمعه شهر گوک‌تپه در این مراسم مشکلات اقتصادی و رفاهی شهروندان را مهمترین دغدغه‌های مردم اعلام کرد و خواستار تکرار سفر به این شهرستان و دیدار با شهروندان برای حل مشکلاتشان شد.

حسن نوریزاده رییس شورای شهر گوک تپه نیز در این مراسم عدم تأسیس شعبات ادارات و شرکت‌های خدمات‌رسان را به عنوان مطالبه شهروندان مطرح کرد و گفت: عدم حضور مراکز انتظامی و قضایی در این شهر باعث شده شرکت‌های خدمات رسان از تأسیس شعبه و یا ایجاد اداره جدید در این شهر خودداری کنند، این درحالیست که 3 هکتار زمین در یکی از بهترین مناطق این شهر برای تأسیس مراکز انتظامی و قضایی مکانیابی و اختصاص یافته است.

وی افزود: کمبود و عدم کیفیت آب شرب، عدم لوله‌گذاری شبکه فاضلاب، کمبود سرانه‌های آموزشی، فضای سبز و عدم صدور پروانه برای ساخت و ساز از دیگر مشکلات این شهر می‌باشد، که نیازمند توجه جدی مقامات عالی دولت در مرکز استان است.

جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم خواستار تبدیل گوک تپه به بخش شد و گفت: ایجاد یک بخش دیگر در شهرستان به مرکزیت شهر گوک تپه یکی از مطالباتی است که در راستای ارائه خدمات بیشتر مد نظر است.

وی افزود: قرار بود همزمان با احداث سایت پسماند مشترک، ارائه خدمات نیز به روستاهای همجوار افزایش یابد، اما اقدامی صورت نگرفته و این سایت مشکلاتی را برای روستاهای همجوار ایجاد کرده است.

محمودزاده تصریح کرد: تکمیل کریدور و عبور آن از شهر گوک‌تپه و همچنین احداث زیرگذرها در تقاطع روستاهای پرجمعیت یکی دیگر از مطالباتی است که شهروندان انتظار دارند در سفر استاندر به مهاباد مصوب شود.

وی اضافه کرد: تکمیل مدرسه شبانه روزی قره‌بلاغ می‌تواند ظرفیت مدارس شهر گوک تپه را افزایش دهد و عملا از ظرفیت 3 مدرسه این شهر می‌توان استفاده کرد.

نماینده مردم شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: در مجموع شهر گوک تپه بدلیل نوپا بودن با مشکلات زیرساختی روبرو است، لذا نیازمند توجه ویژه به حوزه راه، آموزش و پرورش و خدمات است.

وی با اشاره به مشکلات روستائیان منطقه نیز اظهار کرد: آغاز طرح آبیاری تحت فشار ساحل دیگر دشت شهرویران و آبیاری تجمیعی روستای دوستالی از دیگر مطالبات روستائیان است.

محمدصادق معتمدیان استاندار آذربایجان‌غربی نیز در این مراسم با بیان اینکه مهمترین اهداف سفرهای او به شهرستان‌های استان برقراری توازن، عدالت‌محوری و محرومیت‌زدایی است، اظهار کرد: در کل استان در بخش زیرساخت‌های آموزشی ازجمله مدارس مشکلاتی وجود دارد و به همین منظور حذف مدارس کانکسی در اولویت قرار گرفته است.

معتمدیان با بیان اینکه سیاست تمرکز زدایی از مرکز در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: دیدارهای مردمی و بررسی‌های میدانی در شهرستان‌ها در راستای رفع مشکلات شهروندان، ارتقای شاخص‌ها و رفع موانع تولید صورت می‌گیرد و به همین منظور جلسه شورای برنامه‌ریزی برای شهرستان مهاباد در این شهر با حضور مدیران‌کل، معاونین برگزار می‌گردد.

وی اضافه کرد: تأمین آب شرب سالم و پایدار یکی از مهمترین اولویت‌ها و مطالبات به‌حق مردم است، لذا باید تلاش شبانه روزی برای تأمین آب شرب صورت بگیرد، در کنار آن برای شبکه فاضلاب نیز اعتباراتی در شورای برنامه‌ریزی شهرستان مصوب خواهد شد.

برگزاری میز خدمت با حضور مدیران کل و معاونین استاندار و همچنین دیدار استاندار با فعالین و نخبگان حوزه‌های مختلف تولید از دیگر برنامه‌های روز دوم سفر استاندار به شهرستان مهاباد بود.