تاریخ: ۱۴۰۱/۶/۲۶
مهاباد نیازمند ساخت ۲ پایگاه اورژانس شهری
به گزارش پایگاه خبری هاژه، مسوول اورژانس و فوریت های پزشکی مهاباد از برقراری روزانه حدود 300 تماس با خط 115 خبرداد و گفت نیازمند احداث دو پایگاه در داخل شهر مهاباد هستیم.
 
روز ۲۶ شهریور ماه به نام روز اورژانس و فوریت‌های پزشکی نام‌گذاری شده است. 
تلاشگران عرصه فوریت‌های پزشکی در بیشتر مواقع اولین کسانی هستند که بر بالین مصدومین و نیازمندان دریافت خدمات درمانی و اورژانسی حاضر می‌شوند و حفظ حیات آنان را بر عهده می‌گیرند که نشان از اهمیت والای خدمت آن‌ها و جایگاه ارزشمند اورژانس است.
 
طاهر آریا، مسوول اورژانس و فوریت‌های پزشکی شهرستان مهاباد با تبریک روز اورژانس و فوریت‌های پزشکی به همکاران پر تلاش خود در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: فوریت‌های پزشکی مهاباد با ۸ پایگاه فعال، سه پایگاه شهری مستقر در بیمارستان و فلکه مادر و ۵ پایگاه جاده‌ای مستقر در جاده‌های برهان، میاندوآب، ارومیه و دو پایگاه در جاده سردشت آماده خدمات رسانی به شهروندان گرامی می‌باشد.
 
وی افزود: روزانه به طور میانگین ۳۰۰ تماس با اورژانس‌۱۱۵ برقرار می‌شود که حدود ۲۰ الی ۲۵ مورد منجر به اعزام آمبولانس و انتقال به مرکز درمانی می‌شود.
 
وی اضافه کرد: اورژانس‌۱۱۵ مهاباد با ۶۴ نفر پرسنل رسمی و قراردادی و با ۱۱ دستگاه آمبولانس بنز اسپرینتر ۳۱۴، ۲۱۵ و ۲۱۶ تجهیز است که از این تعداد ۸ دستگاه آمبولانس به صورت فعال در پایگاه‌های مذکور آماده خدمات‌رسانی می‌باشند و ۳ دستگاه دیگر به عنوان پشتیبان در مواقع لزوم مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 
آریا با بیان اینکه نیازمند دو پایگاه دیگر شهری هستند افزود: به دلیل افزایش جمعیت و وسیع شدن شهر مهاباد، اورژانس‌۱۱۵ برای ارائه خدمات بهتر و تسریع در انجام امورات، نیازمند تاسیس پایگاه‌های شماره ۴ و ۵ شهری می‌باشد که درخواست و نامه‌نگاری‌های لازم در این خصوص انجام شده و امید است با همت خیّرین و همکاری دیگر ارگان‌های مربوطه در جهت رفاه حال شهروندان در کوتاهترین زمان ممکن این عمل به انجام برسد.
 
مسوول اورژانس و فوریت‌های پزشکی مهاباد در پایان با توصیه به افرادی که با خط ۱۱۵ تماس می‌گیرند و برخی از  رانندگان معابر شهری و جادەای گفت: در برخی از موارد نیازمند اعزام آمبولانس نیست و می‌بایستی شهروندان خویشتنداری کنند و انتقال را با خودروی شخصی انجام دهند و یا از طریق تماس‌ تلفنی از کارشناسان ما مشاوره دریافت کنند؛ همچنین رانندگان گرامی نیز با شنیدن صدای آژیر در جاده‌ها و خیابان‌ها می‌باستی با پرسنل اورژانس همکاری کنند و راه را برای عبور آمبولانس‌ باز کرده تا هرچه سریعتر بیمار را به مرکز درمانی منتقل کنند.
 
 
پایگاه خبری هاژه نیز به سهم خود روز ملی «فوریت‎های پزشکی و اورژانس» را به سخت‎کوشان اورژانس‌ در این بخش حیاتی از زنجیره درمان را تبریک می‌گوید و از خداوند مهربان، سلامتی و سربلندی و موفقیت روزافزون‏‌ این دلاورمردان را خواستار است.