تاریخ: ۱۴۰۲/۱/۱۵
محور ارومیه - مهاباد پرترددترین محور نوروزی
به گزارش هاژە مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان محور ارومیه - مهاباد را پرترددترین محور نوروزی در آذربایجان غربی با مهاباد با تردد بالغ بر ۹۰۰ هزار خودرو عنوان کرد.
 
 پیمان آرامون با اعلام این خبر گفت: محور ارومیه - مهاباد با تردد بالغ بر ۹۰۰ هزار خودرو، بیشترین میزان تردد در سالهای اخیر و طرح نوروزی ۱۴۰۲ را به خود اختصاص داد است و سردشت - بانه کمترین تردد را دارد.
آرامون افزود: تعداد تردد های نوروزی در استان آذربایجان غربی نزدیک به ۱۳ میلیون تردد گزارش شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۱۷.۷۲ درصدی داشته است.
او بیان کرد: اوج تردد در محور های مواصلاتی استان از ساعت ۱۱ الی ۱۲ است که به ترتیب خودرو های سواری و وانت با ۱۱.۵ میلیون تردد، خودرو های سنگین با ۹۸۸۷۶۵ و اتوبوس با ۶۶۰۴۸ تردد در رتبه های اول تا سوم قرار گرفته اند.
آرامون یاد آور شد: نزدیک به ۱۱ میلیون مسافر از ابتدای طرح نوروزی وارد استان شده اند و ۱۰ میلیون مسافر نیز به مقاصد مختلف استان را ترک کرده اند بطوریکه در مجموع تعداد ۱۹۶۲۷۹۹ وسیله نقلیه از مبادی ورودی و خروجی استان تردد کرده اند ونسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۶.۱۷ درصدی داشته است.
آرامون ضمن اشاره به افزایش تردد ساعتی در استان گفت: به صورت میانگین ۲۶۴ خودرو در ساعت از محور های مواصلاتی استان تردد می کنند که بزرگترین عوامل خطرزا عدم رعایت فاصله غیر مجاز و سبقت غیر مجاز است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی همچنین با اشاره به آمار ارائه شده از پایانه های مرزی پنجگانه استان، گفت: طبق این آمار که بین روزهای ۲۴ اسفند تا ۱۳ فروردین ثبت شده، بیش از ۲۲۳ هزار نفر از این پایانه ها در ایام نوروز تردد کرده اند و تردد روزانه به بیش از ۱۱ هزار و ۷۰۰ نفر می رسد.
او اضافه کرد: مرزهای بازرگان و رازی در مرز ایران با ترکیه و تمرچین پیرانشهر در مرز شمال عراق بیشترین ترددها را داشتهاند. کردپرس