تاریخ: ۱۴۰۲/۱/۲۰
بازی با آبروی دختران و پسران مهابادی توسط یک کانال تلگرامی

به گزارش هاژه، بدون شک یکی از مهم‌ترین سرمایه‌های هر فرد، آبرو، اعتبار، حرمت و احترام وی در فضای جامعه، خانواده، دوستان و محیط کاری وی می‌باشد که به هیچ دلیل، نباید این آبرو مورد خدشه قرار گیرد.

حفظ آبرو و حرمت دیگران یکی از ارزش‌های انسانی پذیرفته شده می‌باشد که لزوم آن بر هیچ کس پوشیده نیست. در زمان حاضر با گسترش فضاهای مجازی و شبکه‌های اجتماعی آبروریزی و هتک حیثیت و حرمت دیگران در این فضا به طور مکرر صورت می‌گیرد.

اخیرا یک کانال در تلگرام که چندی پیش گفته می‌شد گردانندگان آن دستگیر شده‌اند، با انتشار تصاویر خصوصی و شخصی دختران و پسران نوجوان و جوان مهاباد و شهرهای اطراف، با درو‌غ‌پردازی و درج عبارات غیراخلاقی و سرشار از توهین و افترا، آبروی این خانواده‌ها را به ابزاری برای باج‌خواهی (خرید شارژ موبایل) تبدیل کرده است.

طی روزهای گذشته، این کانال تلگرامی با به اشتراک گذاشتن برخی از تصاویر خصوصی دختران و پسران مهاباد و برخی از شهرهای اطراف با بد نام جلوه دادن آنها، هم آبروی صاحبان تصاویر را به خطر انداخته و هم باعث ایجاد نارضایتی و شایعات فراوان در سطح شهر و خانواده‌های منتسب به تصاویر شده است.

اگرچه اقدامات این کانال تلگرامی موجب آسیب روحی و روانی برای بسیاری از افراد و صاحبان تصاویر شده، اما لازم است خانواده‌ها ضمن پرهیز از اقدامات احساسی و برخورد با فرزندان خود، از طریق قانونی پیگیر موضوع باشند.

در پایان با توجه به اینکه قانونگذار صراحتا آبروریزی در فضای مجازی را جرم‌انگاری کرده، شهروندان و خانواده قربانیان انتظار دارند پلیس فتا و نهادهای انتظامی جهت شناسایی گردانندگان این کانال و مسدود نمودن آن اقدامات لازم را انجام دهند. همچنین نظر به اینکه چنین اقداماتی موجب جریحه‌دار شدن احساسات عمومی گردیده، دستگاه قضایی با قاطعیت تمام در مقابل آن بایستد.