تاریخ: ۱۴۰۲/۱/۳۱
خانه موسیقی به مدیرکل صداوسیما نامه نوشت

خانه موسیقی ایران در اعتراض به اقدام اهانت‌آمیز در یک برنامه تلویزیونی در تمسخر صدای زنده‌یاد «سهراب محمدی» به رئیس سازمان صدا و سیما نامه نوشت.

 

پیرو ساخت یک برنامه تلویزیونی در صدا و سیما و به تمسخر گرفتن صدا و اجرای زنده یاد سهراب محمدی خواننده و نوازنده دوتار و آخرین بازمانده از بخشی‌های کورد کرمانج شمال خراسان، هیات مدیره خانه موسیقی ایران از این رویکرد در ساخت برنامه‌های تلویزیونی ابراز تاسف کرد.

 

خانه موسیقی ایران در نامه‌ای به پیمان جبلی رئیس سازمان صدا و سیما مراتب اعتراض خود نسبت به توهین به هنرمندان گرانقدر موسیقی نواحی و مقامی این سرزمین را اعلام کرد.

 

در برنامه خودمونی شبکه سه سیما با اجرای مهران رجبی پس از پخش قسمتی از ترانه فولکلور کوردی شاری جان از یک شرکت کننده خواسته می‌شود صدای او را تقلید کند و به این بهانه باعث خنده شوند. این اقدام با واکنش اهالی موسیقی و علاقمندان استاد محمدیبخشی مواجه شد.

 

آریا عظیمی‌نژاد آهنگساز مطرح و داور ۲ فصل برنامه عصر جدید شبکه سه در واکنش به توهین برنامه خودمونی به صدای استاد سهراب بخشی در صفحه اینستاگرامش استوری منتشر کرد و نوشت: وقتی از بد روزگار افسار کار به دست نااهلان و نابدان برسد، کار به خودزنی و تخریب ریشه‌های محکم و غنی فرهنگ و هنر این آب و خاک می‌رسد. از آقای نویسنده مسابقه که این فکر بکر به مغز پر از نوآوری شما تراوش کرده اگر بگذریم، بدون شک انتظاری هم از مجری برنامه نمی‌شود داشت، اما جناب ناظر، جناب مدیر گروه، جناب مدیر شبکه، جناب مدیر سازمان صداوسیما از شما نمی‌شود گذشت که در کار تخریب سنت‌ها و سرمایه‌های فرهنگی این مرز و بوم کاهلی کنید. ما از شما انتظار ترغیب و تشویق مردم به خصوص جوانان به هنر و رسوم کهن و غنی ایران زمین را نداشته و نداریم ولی در مقابل اینگونه تخریب‌ها سکوت نخواهیم کرد./ ایرنا