تاریخ: ۱۴۰۲/۲/۶
آغاز مرحله دوم ایجاد «سابقه تحصیلی» و «ترمیم نمره» کنکوری‌ها


رئیس مرکز توسعه آموزش مجازی، فناوری و امنیت اطلاعات وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که مرحله دوم ایجاد سابقه و ترمیم نمرات از هفته گذشته در سامانه مربوطه برای متقاضیان فعال شده است.

سجاد سیاح با اشاره به برگزاری نوبت دوم کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ در تیرماه و فرصتی که برای دریافت کد سابقه تحصیلی، ایجاد سابقه تحصیلی و ترمیم نمرات برای داوطلبان کنکوری درنظر گرفته شده است گفت: از روز چهاردهم فروردین ماه، امکان دریافت کد سابقه تحصیلی برای داوطلبان کنکوری در سامانه my.medu.ir فراهم شد.

وی افزود: مرحله دوم ایجاد سابقه و ترمیم نمرات نیز از روز چهارشنبه، سی‌ام فروردین ماه در سامانه my.medu.ir برای متقاضیان فعال شده است و آنها می‌توانند با مراجعه به درگاه سامانه مذکور از قسمت ایجاد سابقه و ترمیم نمره / سوابق تحصیلی؛ نسبت به تکمیل اطلاعات و ثبت درخواست خود اقدام کنند.

رئیس مرکز توسعه آموزش مجازی، فناوری و امنیت اطلاعات وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: در مرحله اول امکان دریافت کد سابقه تحصیلی فراهم شده بود، در مرحله دوم سامانه جهت ثبت نام ایجاد سابقه تحصیلی و ترمیم نمره برای فارغ‌التحصیلان باز شده و در مرحله سوم این امکان به زودی برای کلاس دوازدهمی‌ها در "سیدا" فعال خواهد شد و ثبت درخواست میسر می‌شود.

متقاضیان می‌توانند برای ایجاد سابقه تحصیلی و ترمیم نمره، دروس مورد نظر خود را در نوبت‌های مختلف امتحانی انتخاب و ثبت نام کنند، اما به این نکته توجه داشته باشند که هر متقاضی صرفاً یک بار مجاز به ایجاد سابقه و یک بار ترمیم نمره برای هر درس است.

همچنین نمرات ایجاد سابقه و ترمیم صرفاً به عنوان سابقه تحصیلی اعتبار خواهد داشت و در کارنامه تحصیلی داوطلبان منظور نمی‌شود.