تاریخ: ۱۴۰۲/۳/۲
دانش‌آموز سنندجی نماینده ایران در رقابت های دانش مغز ۲۰۲۳ آمریکا شد

کیمیا احمدی دانش‌آموز دبیرستان وابسته به دانشگاه پویش در سنندج، رتبه نخست مسابقات «Brain Bee » را کسب کرد و نماینده ایران در رقابت های Brain Bee ۲۰۲۳ آمریکا شد.

 

رئیس دانشگاه کوردستان روز دوشنبه در این رابطه به خبرنگاران اظهار کرد: دومین مرحله از نهمین دوره مسابقات ملی دانش مغز، ۲۸ اردیبهشت ماه در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد و در این مرحله از آزمون، ۵۳ دانش آموز از ۱۵ استان به صورت حضوری و در آیتم‌هایی به زبان انگلیسی و عملی با یکدیگر به رقابت پرداختند.

 

حامد قادرزاده افزود: در پایان این رقابت، کیمیا احمدی از شهر سنندج، دبیرستان وابسته به دانشگاه پویش، رتبه نخست را به خود اختصاص داد و نماینده ایران برای رقابت های ۲۰۲۳ کشور آمریکا - واشنگتن شد.

 

رئیس دانشگاه کوردستان ادامه داد: مسابقات بین‌المللی دانش آموزی دانش مغز Brain Bee یک رقابت دانش آموزی در سطح جهانی در حوزه علوم اعصاب است که بسترهای و فرصت‌های لازم را برای ترویج و توسعه و گسترش رشته‌های مرتبط با دانش علوم شناختی در سطح کشور ها را فراهم می‌کند.

 

قادرزاده افزود: این مسابقات سالانه در بیش از ۱۵۰ مرکز و ۵۰ کشور دنیا برگزار می‌شود و برگزیدگان، هر ساله در یک نقطه از جهان گرد هم آمده و با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

 

وی یادآور شد: هدف از برگزاری مسابقه بین‌المللی دانش آموزی دانش مغز ترغیب دانش‌آموزان به فعالیت در حوزه دانش مغز، کارکردها و ساختار آن، پرورش استعدادهای جوان، ‌استفاده از ایده‌های نو و هدایت نسل پویای امروز به تحصیل در حوزه علوم اعصاب است.

 

مسابقات ملی دانش آموزی ” دانش مغز” Brain Bee در ایران هر ساله با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی و توسط انجمن علوم اعصاب ایران و با همکاری گروه علمی سیناپس و آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز برگزار می‌شود.

 

در مرحله اول این مسابقه، ۲ هزار و ۳۰۰ دانش آموز از بیش از ۲۰ استان کشور در چهاردهم بهمن ماه جاری به صورت آنلاین با یکدیگر به رقابت پرداختند و ۵۳ دانش آموز برتر از ۱۵ استان کشور به مرحله دوم این مسابقات راه یافتند.