تاریخ: ۱۴۰۲/۷/۱۲
دلیل کمبود سرویس مدارس در مهاباد چیست؟
هاژه_ ١٢ روز از بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید می‌گذرد و در این ایام تعدادی از والدین دانش‌آموزان از عدم تعیین سرویس مدارس در مهاباد انتقاد کردەاند. مشکلی کە هر سالە دامن‌گیر مدارس مهاباد می‌شود. برخی از شهروندان نیز عدم تعیین سرویس مدارس را دلیلی عمدە بر افزایش بیش از پیش مشکلات ترافیکی در سطح شهر برشمردەاند. به گفته آنها عدم تعیین سرویس از سوی مدارس باعث شدە کە اکثر قریب به اتفاق والدین با خودروی شخصی رفت و آمد دانش‌آموزان را بر عهده بگیرند. ازدحام تاکسی‌های تلفنی و اینترنتی در جلوی درب مدارس هم به این مشکلات دامن زده است.
 
هاژه در تماس با مدیر آموزش و پرورش شهرستان مهاباد علت کمبود سرویس رفت‌وآمد دانش‌آموزان را جویا شد.
 
اسعد رسولی در پاسخ گفت: ما در آموزش و پرورش قبل از بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جلسه‌ای با سازمان حمل و نقل عمومی برگزار کردیم و بنا شد که این سازمان تمام ظرفیت خود را در اختیار مدارس بگذارد که چنین هم شدە است.
 
وی افزود: کمبودی که در حال حاضر وجود دارد، کمبود در ناوگان حمل و نقل است که به دلایلی از جمله تعیین سرویس برای کارگران شهرک صنعتی و همچنین شروع فصل کاری باغات و جابەجایی کارگران رخ دادە است و قسمتی از این بار سنگین بر زمین مانده است.
 
مدیر آموزش و پرورش شهرستان مهاباد گفتطبق آماری که در اختیار داریم، پیش‌بینی کردە بودیم که نزدیک به پنج هزار و ٢٠٠ دانش‌آموز در سطح شهر مهاباد به سرویس نیاز پیدا خواهند کرد. در مقطع ابتدایی با توجه به اجرایی شدن طرح (مدرسه_ محله) و ثبت نام مدارس بر اساس محدوده سکونت، نیاز این مدارس به سرویس کمتر بوده و مگر در مدارس شاهد و مواردی که دانش‌آموز پس از ثبت‌نام از محله خود نقل مکان کردە باشد، این نیاز احساس نشدە است.
 
رسولی در مورد مقاطع تحصیلی متوسطه اول و دوم گفت: تعداد مدارسی که در سطح شهر مهاباد برای آنها سرویس تعیین شدە است به بالای ٩٠ درصد می‌رسد که با کمک فرمانداری محترم و رایزنی با یک شرکت خصوصی، در تلاشیم که این نرخ را به ١٠٠ درصد برسانیم.