تاریخ: ۱۴۰۲/۷/۱۵
نمایشگاه نقاشی «بزرگ هنرمند کوچک» در تهران افتتاح شد
به گزارش هاژه، نمایشگاه نقاشی بزرگ هنرمند کوچک در تران به مناسبت همزمان با روز ملی کودک و نوجوان در در نگارخانه استاد لر زاده گشایش یافت.
در این نمایشگاه آثار  چرو یوسف‌پور هنرمند نوجوان سقزی نیز به نمایش گذاشته شده است.
در نمایشگاه بزرگ هنرمند کوچک بیش از ۵۰ اثر از ۳۲ هنرمند ۴ تا ۱۴ ساله است همزمان با روز ملی کودک و نوجوان به نمایش درآمده است.
چرو یوسف‌پور چرو  با چهار اثر تحت عنوان عروسی در شهرمن، دختری که برای ماه میخواند، خانه سنگی من و شادی در خانواده کوچک من  به عنوان تنها نماینده استان کوردستان در این نمایشگاه شرکت کرده است.
این هنرمند سقزی که هنرآموز شلیر قدیمی از مربیان کارآزموده استان کوردستان است در گفتگو با هاژه گفت: آثار خلق شده در حوزه رئال از تکنیک گواش تخته و سنگ استفاده کرده است.
این آثار با فراخوان گروه هنری آریایی اجرا و انتخاب گردیده و شاخصه اصلی آنها خلاقیت ذهنی و نگاه های مفهومی بزرگ هنرمندان کوچک و نونهالان آینده ساز و امید آفرین است و داوری و انتخاب آثار براساس خلاقیت و زوایای پنهان ذهنی در ترسیم نگاه این نسل به هنر است.
چرو یوسف پور هستم متولد سال 1393 در شهرستان سقز -استان کوردستان  است و پنج سالگی بصورت حرفه‌ای در عرصه نقاشی در آموزشگاه ژیار زیر نظر شلیر قدیمی فعالیت می‌کند. او اولین جایزه رسمی خود را در هفته فرهنگی شهر سقز با حضور در جشنواره نقاشی کودکان دریافت کرده است.
از دیگر موفقیت‌های این هنرمند می‌توان به حضور در جشنواره‌های رویای کهکشانی و در انجمن ایاز و حضور آثارش در جشنواره  شهر صلح‌آمیز ژاپن اشاره کرد.
چرو در تیرماه ۱۴۰۱ نیز اولین نمایشگاه انفرادی خود را در سالن ارشاد شهرستان سقز با ارائه چهل اثر هنری برگزار کرده است.