تاریخ: ۱۴۰۲/۷/۱۸
پیش‌بینی آب‌وهوای آخر هفته

به گزارش هاژه، کارشناس اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: سردتر شدن هوای استان با توجه به آغاز تدریجی فعالیت سامانه بارشی از روز گذشته آغاز شده و تا پایان هفته جاری بین چهار تا ۶ درجه سانتی‌گراد، کاهش دما پیش‌بینی می‌شود.

مهدی کریمی افزود: با توجه به کاهش محسوس دما و احتمال وارد شدن خسارت به محصولات دامی و کشاورزی لازم است تا گلخانه داران، مرغداری‌ها و کشاورزان اقدامات لازم را در این زمینه به‌کار گیرند و به توصیه های کارشناسان توجه کنند.

وی با اشاره به اینکه برداشت سریع محصولات کشاورزی در مزارع و انتقال به انبارها ضروری است، اضافه کرد: تنظیم دمای گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و سالن‌های پرورش ماهی نیز باید مورد توجه بهره‌برداران باشد و استفاده از جیره غذایی پرانرژی برای دام و طیور نیز انجام شود.

کارشناس اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی ادامه داد: طبق نقشه‌های پیش‌بینی و پیش‌یابی از بامداد امروز، سه‌شنبه وزش باد و باران استان را فرا گرفته و شمال آذربایجان‌غربی از جمله ماکو، پلدشت و چالدران شاهد بارش‌های رگباری بود که بیشترین مقدار آن یک میلی‌متر گزارش شد.

کریمی اظهار کرد: وزش باد شدید با سرعت ۸۰ کیلومتر بر ساعت نیز برای استان پیش‌بینی می‌شود که به‌کارگیری تدابیر لازم در این زمینه از ملزومات کاهش آسیب‌های احتمالی است.

وی با اشاره به احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی‌شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها گفت: هشدار سطح زرد درباره کاهش محسوس دما صادر شده‌ است.

ایرنا