تاریخ: ۱۴۰۲/۷/۲۲
پروژه آبرسانی به روستاهای کم‌آب مهاباد به نیمه راه رسید/ آبرسانی به ١٠ روستا با تانکر انجام می‌شود

به گزارش پایگاه خبری هاژه، شهریورماه ١٣٩٨ پروژه آبرسانی به ١٤١ روستای مهاباد با حضور معاون پارلمانی رییس‌جمهور وقت و استاندار سابق کلنگ‌زنی شد. پروژەای که با توجه به بحران کم‌آبی در روستاهای منطقه بسیار حائز اهمیت می‌نمود.

بر اساس مشخصات این پروژه ٣٤۵ میلیارد تومانی، قرار بود که تعداد ١٤١ روستای شهرستان مهاباد با جمعیت ١٢ هزار خانواری از شبکه آب و فاضلاب بهرەمند شوند که ۵٨ روستا را در محور مهاباد – سردشت و ٨٣ روستا را در محورهای مهاباد به بوکان – میاندوآب و ارومیه شامل می‌شد.

اکنون پس از گذشت چهار سال، میزان پیشرفت این پروژه به ۵٠ درصد رسیدە و طبق گفتەهای مدیر آب و فاضلاب مهاباد، آبرسانی به ١٠ روستا در زمان اوج مصرف از طریق تانکر انجام می‌شود.

به گفته مسعود امجدی، آبرسانی با تانکر در روستاهای اوزندره، حاجی‌مامیان، قەلاجوغه، کونەده شوگای، چوارگا، قویتەل،بارام‌اوا، قالوی زندان، گنەدار و یالتەمر انجام می‌شود کە از این تعداد ٨ روستا در پروژه آبرسانی قرار دارند.  

طبق مطالعات انجام‌شده، تغییرات اقلیمی و خشکسالی، ایران را در سال ۲۰۲۵ با بحران شدید آب مواجه می‌کند. از این رو احتمال دارد تعداد روستاهایی که با تانکر به آنها آبرسانی می‌شود، در مهاباد و کل کشور به ارقام بالاتری برسد. همین امر اهمیت سرعت بخشیدن به پروژه آبرسانی به ١٤١ روستای مهاباد را دوچندان خواهد کرد.