تاریخ: ۱۴۰۲/۸/۱
روز کارشناس در مهاباد گرامی داشته شد

بە گزارش هاژە، روز دوشنبە، یکم آبانماە ١٤٠٢، آیین بزرگداشت روز کارشناس به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد استقلال کانون کارشناسان، با حضور جمعی از مسئولان شهرستانی، وکلا و کارشناسان دادگستری در مجتمع سپیدار مهاباد برگزار شد.

در این مراسم امام جمعە شهرستان مهاباد با اشاره به مقام کارشناس گفت: واژه کارشناس در قرآن کریم  ۴۵ بار به عنوان یکی صفات خداوند تبارک و تعالی به کار رفته که در بیشتر موارد به حل اختلافات و اجرای عدالت پرداخته است.

دکتر امامی افزود: همین امر نشان از حساسیت و اهمیت حرفه کارشناسی و همچنین مقام والای کارشناس است.

فرماندار ویژە شهرستان مهاباد از دیگر سخنرانان این مراسم بود. حسن عباسی گفت: کارشناسان یاوران قضات در برقرای عدالت هستند به همین سبب در برقراری عدالت و احقاق حقوق مردم و دفاع از مظلوم نقش مستقیم دارند.

مهندس رضا توحیدی، رییس کانون کارشناسان رسمی دادگستری مهاباد در این مراسم گفت: کانون کارشناسان رسمی دادگستری مهاباد در سال ۱۳۹۷ به عنوان اولین شعبه مستقر در شهری غیر از مراکز استان‌ها در سطح کشور تاسیس شدە و تاکنون با بهرەگیری از ١٣٠ کارشناس بیش از ٢ هزار و ٥٠٠ پرونده را کارشناسی کردە است.

وی با اشاره به فرا رسیدن مهلت یک هفتەای ثبت نام آزمون کارشناسی از همه افراد واجد شرایط خواست تا نسبت به ثبت نام و آغاز همکاری با کانون کارشناسان اقدام نمایند.

این مراسم توسط کانون کارشناسان آذربایجان غربی، در شهرهای ارومیه، خوی و مهاباد به صورت همزمان برگزار شد و مراسم تالار وحدت ارومیه به صورت زنده در سالن مجتمع سپیدار مهاباد پخش شد.

کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان غربی در سال ۱۳۸۰ تاسیس شده است.