تاریخ: ۱۳۹۶/۴/۲۷
شهرداری مهاباد بیش از 72 میلیارد تومان بدهی دارد
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، روز سه شنبه 27 تیرماه شهردار سابق مهاباد و عضو پنجمین دوره شورای اسلامی این شهر از بدهی 72 میلیارد و 900 میلیون تومانی شهرداری این شهر خبر داد. 

ابراهیم کریمی گفت: بدهی شهرداری برابر تراز 34 میلیارد تومان است. این در حالی است که مبلغ 7 میلیارد تومان بدهی از بابت عدم پرداخت بیمه پرسنل، 6 میلیارد و 700 میلیون تومان بدهی از بابت پیمانکاران، 3 میلیارد تومان از بابت مالیات پرسنل 2 میلیارد و 700 میلیون تومان از بابت مالیات بر ارزش افزوده پیمانکاران، 15میلیارد تومان از بابت محکومیت قضایی ( ۳ مورد شکایت خصوصی) و حدود 4.5 میلیارد تومان از محل عدم پرداخت ۳ ماه حقوق پرسنل بدهکار می باشد. 

عضو جدید شورای شهر مهاباد اظهار کرد: بر این اساس میزان بدهی شهرداری مهاباد در حال حاضر چیزی حدود 72 میلیارد و 900 میلیون تومان است.

ابراهیم کریمی خاطرنشان کرد: تمامی این بدهی با اسناد و مدارک موجود است و بنده تمام مسئولیت ارائه این آمار و ارقام را قبول خواهم کرد. 

شایان ذکر است چندی پیش صلاح کردستانی شهردار مستعفی مهاباد در جلسه عمومی شورای اسلامی و شهرداری میزان کل بدهی این نهاد را 34 میلیارد تومان اعلام کرده بود.