تاریخ: ۱۳۹۶/۴/۳۰
شرکت پتروشیمی به اظهارات نماینده مهاباد واکنش نشان داد

به دنبال انتشار خبری در پایگاه خبری تحلیلی هاژه به نقل از خبرگزاری فارس با عنوان "پتروشیمی مهاباد به نام بومی ها به کام غیربومی ها" شرکت پتروشیمی مهاباد ارسال جوابیه ای به هاژه واکنش نشان داد.

متن جوابیه به شرح زیر است:

مدیریت محترم سایت هاژه

با سلام

احتراما، در پاسخ به اظهارات مورخه 25/4/1396 نماینده محترم مردم شریف شهرستان مهاباد در مجلس شورای اسلامی در رابطه با شرکت پتروشیمی مهاباد موارد ذیل جهت تنویر افکار عمومی مردم به حضور تقدیم می گردد. لذا خواهشمند است براساس ماده 23 قانون مطبوعات نسبت به درج پاسخ در همان صفحه سایت متبوع اقدام فرمائید.

1 ـ در رابطه با نحوه استخدام پرسنل مورد نیاز شرکت پتروشیمی مهاباد به استحضار مردم شریف مهاباد میرساند که نیروهای مورد نیاز این شرکت از طریق آزمون سراسری و براساس قوانین و مقررات استخدام کشوری و نیز نظارت مسئولین وقت شهرستان در سال 1392 انتخاب و بکارگیری شده اند و آخرین اطلاعات مربوط به ترکیب نیروهای بومی و غیربومی مشغول در این شرکت براساس جدول زیر جهت ملاحظه عموم ارائه می گردد.

نام شرکت

استان آذربایجان

استانهای همجوار

غیر بومی

تعداد کل

شرکت پتروشیمی مهاباد

شهرستان مهاباد

سایر شهرستان ها

79

38

631

337

177

درصد

53%

28%

13%

6%

100%

2 ـ  در رابطه با بکارگیری نیروهای بومی شهرستان در مشاغل سخت و زیان آور به اطلاع می رساند که بازرسین مجرب اداره کار کلیه مشاغل مجتمع پتروشیمی مهاباد را رصد و مورد بازرسی قرار داده و تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر وجود مشاغل سخت و زیان آور به هیچ ارگان و نهاد رسمی ارائه نگردیده است و مزید اطلاع مردم فهیم شهرستان مهاباد از تعداد کل 30 نفر از روسا و مدیران واحدهای مختلف مجتمع پتروشیمی مهاباد تعداد 18 نفر بومی شهرستان مهاباد که در بخش های مهم و کلیدی مجموعه مشغول به کار می باشند.

در صورت نیاز نسبت به ارائه مستندات لازم اقدام خواهد شد.

کاوه رحیم زاده

مسئول روابط عمومی شرکت پتروشیمی مهاباد