تاریخ: ۱۳۹۶/۱۲/۲۱
کاشت ۱۲ هزار اصله نهال در هفته منابع طبیعی در شهرستان مهاباد

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان مهاباد از کاشت 12 هزار اصله نهال در هفته منابع طبیعی و تعیین سهمیه 4 هزار اصله نهال صنوبر برای این شهرستان خبر داد.

مجید پاتو در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: با مشارکت سازمانهای مردم نهاد، تشکل های زیست محیطی و دوستداران طبیعت 12 هزار اصله نهال در هفته منابع طبیعی برای کاشت توزیع شده است.

وی افزود: در نهالستان دارلک مهاباد نیز  55 هزار اصله نهال تکثیر و تولید شده که از این مقدار 4 هزار اصله در شهرستان مهاباد با توجه به اهمیت زراعت چوب در بین کشاورزان و بهره بردارن توزیع شده است.

وی تصریح کرد: درختهای صنوبر با توجه به کوتاهی دوره بهره برداری برای مصارف صنعتی صنایع چوب و کاغذ سازی مورد استفاده قرار می گیرد.

پاتو با تاکید بر حفظ منابع طبیعی و درختان جنگلی از تشکیل 28 فقره پرونده قطع غیر مجاز برای 660 اصله درخت خبر داد و گفت: تمامی دستگیر شدگان در این رابطه محکوم شده اند.

وی افزود: جریمه قطع هر درخت 3 تا 7 میلیون تومان  بدون احتساب تخریب محیط زیست و جریمه های مربوط به آن در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: یکی از دلایل پیدایش قطع درختان در شهرهای غرب کشور ممنوعیت قطع درختان در شمال کشور برای مصارف چوب و کاغذ می باشد که ترویج زراعت چوب در کشور یکی از راهکارهای مقابله ریشه ای با این پدیده است.