تاریخ: ۱۳۹۵/۷/۱۰
رئیس شورای شهر مهاباد: بزودی، رونمایی از تندیس ماموستا وفایی در مهاباد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه روز شنبه 10 مهرماه جلسه مراسم تقدیر از عوامل برگزاری همایش ماموستا هیمن موکریانی و اعضای گروه تئاتر اهورا در سالن اجلاس روابط عمومی شورا و شهرداری مهاباد برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم سیدی رئیس شورای اسلامی شهر با بیان اینکه  روزهای گذشته از روزهای طلایی امور فرهنگی مهاباد بوده است اظهار کرد: این حاصل مدیریت یکپارچه‌ی فرهنگی است که در شورای این دوره شکل گرفته و همایش ماموستا هێمن تعامل مجموعه ی مدیریت فرهنگی شهر است که انجمن ادبی مهاباد در آن سهم بسزایی داشته است.
آقای سیدی همچنین افزود: ما بر آن هستیم که در سال های آینده نیز برای سایر شخصیت های منطقه همایش برگزار نماییم.
رئیس شورای شهر مهاباد در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: به زودی تندیس ماموستا وفایی شاعر بلندآوازه کورد در یکی از خیابانهای شهرستان مهاباد رونمایی خواهد شد. سیدی با اشاره خرید کتاب های نفیس و قرار دادن آنان در موزه ماموستا هیمن گفت: این موزه نیز به همت شورا و شهرداری مهاباد به عنوان اثر ملی ثبت و در نقشه گردشگری کشور ثبت شده است.
در ادامه مراسم بختیار پنجه ای کارگردان تئاتر "چریکه‌ی چیای هالۆز" به نمایندگی از گروه تئاتر اهورا که در جشنواره تئاتر سقز چندین مقام را در بخش های مختلف به خود اختصاص داده بودند و همچنین به جشنواره بین المللی فجر راه پیدا کرده بود، حمایت های شورا و شهرداری را در موفقیت این گروه و سایر هنرمندان شهرستان ستود.
دکتر خالق جلیل نژاد نیز به عنوان دبیر علمی و سخنگوی همایش ماموستا هیمن موکریانی اظهار کرد: همایش ماموستا هێمن شکستن خواب 20 ساله در امور فرهنگی شهرستان بود. وی همچنین افزود: جمله "مهاباد شهر انسان های هوشمند است" بایستی از توصیف خارج و وارد فضای استراتژیک و کاربردی شود، چرا که این جمله، جمله ای تکراری و به کارگرفته شده در هر کجا نبوده است.

مرادی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد ضمن تشکر و قدردانی از عوامل برگزاری این همایش و همچنین موفقیت گروه تئاتر اهورا گفت: برخورد مجموعه‌ی انجمن ادبی مهاباد در هنگام تلاش برای اخذ مجوز منطقی و مبتنی بر عقلانیت بود، بهره آن نیز استقبال بی نظیر مردم تا دقایق پایانی از همایش بود.

 سید رسول نبوی رئیس کمیسیون فرهنگی شورا هم گفت: برگزاری موفقیت آمیز همایش ماموستا هیمن به گوش وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رسید. به گفته نبوی تاثیر این همایش به حدی بود که زمینه را برای برگزاری سایر همایش های بزرگ در منطقه و با دستور مستقیم از وزیر امکان پذیر ساخت.


در پایان شه‌ویار گلابی آذر مسئول انجمن ادبی مهاباد با اشاره ای کوتاه به فعالیت های انجمن خواستار پشتیبانی و همیاری هر چه بیشتر نهادهای مسئول در برگزاری چندین همایش هایی و در سطح ملی و بین المللی شد. تقدیر شورا و شهرداری مهاباد از عوامل اجرایی همایش و همچنین تقدیر عوامل اجرایی همایش از شورا و شهرداری با لوح تقدیر پایان بخش این مراسم بود.