تاريخ: ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۲ خرداد ساعت ۱۲:۲۲ بازدید: 369      نظرات: 0      کد مطلب: 11143
در شورای پدافند غیر عامل مطرح شد:

راهکارهای مقابله با تهدیدات سایبری


به گزارش پایگاه خبری هاژه جلسه شورای پدافند غیر عامل شهرستان مهاباد روز سه شنبه ۲۱ خرداد ماه با حضور مدیرکل پدافند غیر عامل آذربایجان غربی، فرماندار این شهرستان و تعدادی از مسئولان شهرستانی در سالن جلسات فرمانداری مهاباد برگزار شد.

دراین جلسه سهندی کارشناس ارشد امنیت سایبری گفت: امروز مهم ترین تهدیدات سایبری مربوط به شبکه های اجتماعی است که دیگر کشورها از طریق این شبکه ها میتوانند به لحاظ مادی، معنوی، شایعه سازی و ... به کشور ضربه وارد کنند.

وی افزود: مطابق مصوبه شورای تامین استان می بایست تیم تدوین محتوا، اقدام به تولید محتواهای جذاب و مناسب برای فضای مجازی کند، همچنین رصد محتواها قبل آنکه کنترل آنها از دست خارج شود از دیگر نکاتی است که باید به آن توجه کرد.

سهندی از معضلات فضای مجازی به حضور سرورها در خارج از کشور و عدم دسترسی به آنها، شرط بندی، بحث مربوط به فیشینگ و... اشاره کرد.

حبیب زاده مدیرکل پدافند غیرعامل آذربایجان غربی در این جلسه گفت: آفند غیر عامل به دلیل اهمیت بسیار بالا و قابلیت های بسیار توسط کشورهای استعمارگر در دستور کار قرار دارد، ایران به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی، منابع انسانی و انرژی همواره مورد حمله این کشورها بوده است در همین راستا در استان آذربایجان غربی قرارگاههایی به ریاست استاندار فعالیت می کنند که از آنها می توان قرارگاه سایبری و زیستی اشاره کرد.

شجاعی فرماندار مهاباد نیز با اشاره به اینکه هم اکنون جنگ جهانی سایبری در حال انجام است گفت: دیگر برای این جنگ نیاز به ارتش های کلاسیک و قدیمی نیست بلکه اهداف از طریق کامپیوترها مورد هدف قرار میگیرند، بنابراین در هرشرایطی مدیران بایستی  آمادگی لازم جهت بازدارندگی را داشته باشند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد