تاريخ: ۱۳۹۶ شنبه ۱۷ تير ساعت ۱۰:۱۷ بازدید: 512      نظرات: 0      کد مطلب: 4222
در گفتگو با هاژه:

زیرساختهای ورزشی مهاباد مطلوب نیست/ ارتقای شاخص های ورزشی در اولویت است


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، مدیر کل ورزش و جوانان استان آذربایجان غربی گفت: زیر ساختهای ورزشی مهاباد نسبت به استعدادها و ظرفیت های موجود مطلوب نیست.

عبدالله چمن گلی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: مهاباد یکی از شهرهای توانمند در حوزه ورزش انفرادی و تیمی می باشد که نیازمند توجه و ارتقای سرانه ورزشی و تکمیل زیر ساختهای ورزشی است.

وی افزود: شهر مهاباد با دارا بودن قهرمان کشوری و بین المللی در ورزش وزنه برداری حرف اول را می زند و در رشته های دیگر نیز همچون قایقرانی، والیبال، کوهنوردی نیز شهرستان مهاباد در سطح بین المللی و ملی فعال و دارای استعداد های فراوانی است.

دکتر چمن گلی با اشاره به وضعیت سازه های ورزشی و سرانه های ورزشی در شهرستان اظهار کرد: زیرساختهای این شهرستان نسبت به استعدادها و توان ورزشی آن نامناسب و فرسوده است و لازم است دولت، اداره کل ورزش و جوانان و مسئولان شهرستانی توجه بیشتری به زیر ساختهای ورزشی داشته باشند چراکه پیشرفت ورزشی با زیرساخت های ورزشی در رابطه است.

وی با اعلام اینکه امسال نیز  سال خوبی برای بخش ورزش در تمام کشور و استان بخصوص مهاباد است اظهار کرد: پروژه های میدان تیراندازی، سالن ورزشی خلیفان، تعین تکلیف ورزشگاه ۵ هزار نفری و خانه جوانان از  پروژه های شاخص در دست افتتاح و بهره برداری این اداره در سال جاری است.

مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی، ضمن تشکر از مسئولان شهرستان و مدیریت ورزش و جوانان اظهار کرد: آنچه برای اداره ورزش و جوانان در استان حائز اهمیت است اجرای عدالت و توانمند سازی مناطق محروم است.

وی ابراز امیدواری کرد با اجرای قانون تامین بودجه از طریق ارزش افزوده برای مناطق محروم در برنامه ششم توسعه، شاخص های ورزشی در استان افزایش یابد.

چمن گلی تصریح کرد: از اهداف اصلی اداره کل ورزش و جوانان در برنامه ششم ایجاد خانه جوانان در شهرها و بهره برداری از طرح های نیمه تمام و افزایش سرانه ورزشی با توجه به رتبه ۲۶ در کشور است. دولت در واقع به این مهم دست یافته که با توجه به جمعیت بالای استان و وجود پتانسیل ها و استعدادهای فراوان، لازم است توجه بیشتری به زیرساختها نماید.

وی در پایان در رابطه با ادامه عملیات اجرایی احداث ورزشگاه ۵ هزاری نفری اظهار کرد: بیش از ۹۰درصد کارها برای احداث و اجرای دوباره آن صورت گرفته است و مسئولان شهرستان با جدیت هرچه تمام  پیگیر به سرانجام رساندن آن هستند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد