تاريخ: ۱۳۹۶ شنبه ۱۷ تير ساعت ۱۴:۳۶ بازدید: 390      نظرات: 0      کد مطلب: 4223

تکمیل زیرساخت های بهداشتی و سلامت مهاباد نیازمند کمک خیرین سلامت


بە گزارش پایگاە خبری تحلیلی هاژە روز شنبە ۱۷ تیرماە جلسە هم اندیشی  با شورای خیرین سلامت در سالن فرمانداری مهاباد برگزار شد.
مهندس هدایت فر رئیس خیرین شورای سلامت اظهار کرد: در راستای حفظ و تقویت زیرساخت های سلامت و بهداشت جامعه شورای سلامت تشکیل شده است و اعضای آن هدفی جز خدمت صادقانه ندارند.
 
وی افزود: شورا از هیچ ارگانی کمک مالی نمی خواهد بلکه تنها خواسته ما تسهیل گری به لحاظ قانونی در بخش های مرتبط با این ادارات است. 
هدایت فر تصریح کرد: در برخی شهرها، شورای خیرین آنچنان قدرتمندند که بیمارستان احداث می کنند و هدف ما رسیدن به این مرحله است. 

دکتر مرزنگ رئیس شبکه بهداشت و درمان مهاباد به ارائه گزارشی از عملکرد شورای خیرین شهرستان پرداخت و اظهار کرد: بخش سلامت جامعه برای تکمیل زیرساخت های بهداشت و سلامت به حضور فعال شورای خیرین نیازمند است.
وی افزود: خوشبختانه برای امسال در بخش بهداشت ۱۳طرح در دستور کار قرار دارد و از سال گذشته ۶ طرح با کمک شورای خیرین شهرستان در دست بررسی و اجرا داریم که حدود ۱٥ درصد از هزینه این طرح ها را شورای سلامت تقبل کرده است. 
دکتر قادری از اعضای شورای خیرین سلامت گفت: تمام اقداماتی که شورای سلامت انجام می دهد، بر اساس نیاز سنجی و نیازمندی های شبکه بهداشت و درمان است و طرح ها اولویت بندی و اجرا خواهند شد. 
ابراهیمی آذر، رئیس دفتر نماینده مهاباد که در این جلسه حضور داشت: خواستار فعالیت و حضور بیشتر ادارات خدمات رسان در کمک به شورای سلامت جهت انجام بهتر طرح ها شد. 
مهندس رمضانی مسئول برنامه ریزی و بودجه شهرداری نیز اظهار کرد: کاربری های بهداشتی و درمانی که در طرح های تفصیلی و جامع پیش بینی شده است، تمهیداتی صورت خواهد گرفت و این کاربری ها به منظور جلوگیری از تصرفات غیر قانونی در اختیار شبکه بهداشت و درمان قرار خواهد گرفت. 
 
دکتر شجاعی فرماندار مهاباد درباره فعالیت شورای سلامت مهاباد اظهار کرد: خداوند به حرمت بعضی آدم هایی که به همنوعان خود کمک می کنند، زمین را حفظ و نگه داشته است که اعضای شورای خیرین سلامت از همین انسان ها هستند که بدون هیچ چشم داشتی صادقانه و داوطلبانه به شهر خدمت می کنند. 
وی افزود: حقیقتا شورای سلامت مهاباد بسیار فعال است و اقدامات مناسبی انجام داده است و ما هم در این مسیر هر کاری از دستمان برآید، دریغ نخواهیم کرد. 
 دکتر شجاعی در بخش دیگری از سخنان خود بر نقش موثر رسانه و صدا و سیما در امر اطلاع رسانی در حوزه سلامت تاکید نمود و خاطرنشان کرد: رسانه ها باید منعکس کننده فعالیت های شورای سلامت باشند تا مردم بیشتر با کارها و اقدامات این شورا در جامعه آشنا شوند.
در این نشست صالحی از اداره ورزش و جوانان، یزدانفر از شورای اسلامی شهر، کریمی از اعضای شورای خیرین، قبادی از صدا و سیما و نماینده آموزش و پرورش بە بیان پیشنهادات و نظرات خود در ارتباط با امر بهداشت و سلامت پرداختند.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد