تاريخ: ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۱ تير ساعت ۱۶:۱۸ بازدید: 634      نظرات: 0      کد مطلب: 4239

کاهش چشمگیر تولید برق در سد مهاباد در مقایسه با سال گذشته


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه روز چهارشنبه 21 تیرماه عبدالهی رئیس اداره امور آب مهاباد در گفتگو با خبرنگار هاژه به تشریح آخرین وضعیت مخزن دریاچه سد مهاباد پرداخت و اظهار نمود که امسال در مقایسه با سال گذشته با کاهش چشمگیر ورود آب به دریاچه، ارتفاع سد مخزن و تولید برق در سد مهاباد بوده ایم.

عبدالهی گفت: در حال حاضر میزان ذخیره آب سد مهاباد در حدود 129 میلیون متر مکعب است که این میزان نظیر سال گذشته حدود 150 میلیون متر مکعب بوده است.

وی افزود: بارندگی امسال مهاباد 231.5 میلی متر بوده که این میزان سال گذشته حدود 408 میلی متر بوده است که شاهد  کاهش حدود 42 درصد بارندگی در سطح شهرستان هستیم.

رئیس اداره امور آب ادامه داد: در حال حاضر کد ارتفاعی مخزن سد 1351.23 متر است که سال گذشته این مقدار 1353.50 متر بوده است. وی همچنین گفت: در حال حاضر ورودی آب به سد 0.06 است که سال گذشته این مقدار 0.04 متر مکعب بر ثانیه بوده است و خروجی سد نیز در حال حاضر 4.46 است که سال گذشته این مقدار 516 متر مکعب بر ثانیه بوده است.

وی ادامه داد: امسال حدود 5199 مگاوات تولید برق داشته ایم که سال گذشته این میزان 11423 مگاوات بوده است که با توجه به کاهش بارندگی ها و به تبع آن ورود و رهاسازی آب این میزان کاهش چشمگیری داشته است.

عبدالهی خاطرنشان کرد: تا کنون 3 مرحله رهاسازی از مخزن سد مهاباد برای مصارف کشاورزی با حدود 58 میلیون متر مکعب صورت گرفته و هنوز دو مرحله دیگر از این رهاسازی با 37 میلیون متر مکعب باقی مانده است که در ماه های آینده و در زمان مناسب برای کشاورزان رهاسازی خواهد شد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد