تاريخ: ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۴ آبان ساعت ۱۱:۱۴ بازدید: 1447      نظرات: 0      کد مطلب: 4766
در جلسه علنی شورای شهر

خط و نشان شهردار مهاباد برای بدهکاران


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه روز سه شنبه 23 آبان ماه 96 جلسه علنی شورای شهر مهاباد با حضور اصحاب رسانه، نمایندگان برخی انجمن و سازمان های مردم نهاد و شهروندان مطالبه گر برگزار گردید.

در ابتدای جلسه حامد حیدری رییس شورای شهر مهاباد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره جانباختگان زمین لرزه استان کرمانشاه برای مصدومین این حادثه ی ناگوارآرزوی بهبودی نمود. وی در ادامه محورهای مورد بحث جلسه را به سمع و نظر حضار رساند.

ابراهیم کریمی سخنگوی شورای اسلامی شهر مهاباد به عنوان ناطق قبل از دستور جلسه علنی گزارشی از وضعیت مالی شهرداری و میزان بدهی های میلیاردی شهرداری قرائت نمود.

کریمی با اشاره به وضعیت نابسامان مالی شهرداری خواستار رسیدگی شهرداری و امور مالی آن در خصوص پرداخت حقوق معوقه ی پرسنل  ـ دلایل بدهی های میلیاردی به سازمان تامین اجتماعی و اداره امور مالیاتی شد.

در ادامه شهردار مهاباد با بحرانی خواندن وضعیت شهرداری مهاباد، بی انظباطی مالی را از بزرگترین مشکلات خواند و گفت: اگرچه وجود کمبودها تا حدودی عادی است و این امر به عدم تعریف فرآیندهای اداری شورا بر می گردد ولی در همان حال نیت خیر برخی از دوستان موجب انباشت مشکلات بزرگی شده و عبور از آن نیازمند تدبیر و دقت فراوان است.

کامران علیزاده آذر افزود: قسمت اعظم پرونده های حقوقی شهرداری به ناکارآمدی سیستم اداری آن برمی گردد و ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری در حال حاضر به علت معوقات و بدهی کلان تنها یک "شعار طلایی" است که انجام آن به راحتی انجام پذیر نیست و نیازمند بودجه کلان است.

شهردار مهاباد همچنین اظهار کرد: مطالبات شهرداری از ارگان ها و شهروندان بسیار زیاد است، به گونه ای که اکثر تالارهای عروسی و برخی ادارات بدهی های میلیاردی خود را به شهرداری پرداخت ننموده اند.

علیزاده آذر گفت: شهرداری مهلت قانونی به بدهکاران ابلاغ نموده و به خصوص برخی از تالارهای عروسی که دارای بدهی کلان هستند، در مهلت مقرر بدهی خود را به شهرداری پرداخت ننمایند با هماهنگی نهادهای مربوطه پلمپ خواهند شد و جلوی فعالیت آنها گرفته خواهد شد. 
وی اضافه کرد: در صورتی که ظرف دو سه ماه آینده حقوق معوقه پرسنل پرداخت نگردد مشکلات بسیار بزرگتری گریبانگیر خواهد بود.

 در ادامه معروفی رییس اداره آب و فاضلاب و یوسفی رییس سازمان بهزیستی مهاباد هر کدام به بحث های تخصصی در حوزه کاری خود پرداختند و در خصوص رفع مشکلات موجود و ارایه راهکار به با اعضای شورای شهر و شهردار مهاباد به مشورت و رایزنی پرداختند.

حاجی رییس تاکسیرانی مهاباد در این جلسه از آخرین طرح های این نهاد گفت و پیشنهاداتی در راستای بهبود وضعیت خدمات دهی تاکسی ها در مهاباد مطرح نمود.

در پایان جلسه برخی از شهروندان در خصوص مشکلات شهری انتقاداتی را مطرح نمودند. بایزید ریحانی عدم توجه به ورزش را در مهاباد از مشکلات مهم خواند و گفت: متاسفانه فوتبال ما به علت منحل شدن تیم ها و نبود هیچ گونه امکانات و حامی در حال نابودی است.

پاسبار از دیگر شهروندان مهاباد خواستار توجه جدی به مبلمان شهری و پیگیری ساخت مدرسه کوی دانش شد. محسنی فر نیز انجام پروژه های فراوان و عدم توجه به بودجه و سقف مالی شهرداری را تاسف بار خواند و گفت: بسیاری از طرح های آسفالت و جدول کاریها به علت پایین بود جنس فوری خراب و نابود می گردد لذا شایسته است کمیته عمران در به کارگیری جنس و کیفیت مواد دقت و نظارت بیشتری به خرج دهد.

همچنین مشکلات تاکسی های تلفنی و روستایی نیز از جمله مواردی بود که از سوی کریمی مدیر یکی از آژانس های مهاباد مطرح گردید.
برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد