تاريخ: ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۱ تير ساعت ۱۰:۵۸ بازدید: 1031      نظرات: 9      کد مطلب: 9782

شهردار مهاباد از آغاز عملیات ساخت مجتمع کنار تاناکوا خبر داد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، شهردار مهاباد با تکذیب ادعاها و غیر منطقی بودن اعتراضها از آغاز فعالیت عمرانی مجتمع تجاری جدید در تاناکورای شهر خبر داد.

کامران علیزاده آذر در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: این مجتمع در زمینی سه نبش به مساحت 4750 متر مربع در جنب تاناکورا و بر روی پارکینگ قبلی این مجتمع ایجاد می شود.

وی افزود: کاربری این زمین در دهه های گذشته انتظامی بوده و در طرح تفصیلی جدید کاربری تجاری و حمل و نقل اعلام شده و 4 سال قبل سرمایه گذاری عراقی به سفارش شخص استاندار 2 سال بر روی این طرح کار کرد و در نهایت آنرا رها نمود.

علیزاده آذر ادامه داد: با اعلام فراخوان و جذب سرمایه گذار عملیات عمرانی این مجتمع ازسر گرفته شد و در نهایت طرح این پروژه با یک زیرزمین با کاربری سالن ورزشی و متفرقه و یک طبقه مغازه و 3 طبقه پارکینگ با مساحت نزدیک به 15 هزار متر مربع در نظر گرفته شده است.

شهردار مهاباد با تکذیب ادعای مالکیت مغازه داران مجتمع ساحل( تاناکورا) بر پارکینگ و غیرمنطقی بودن اعتراضات به این پروژه تصریح کرد: مالکیت زمین بنا به اسناد صریح حقوقی متعلق به شهرداری بوده و در زمان تحویل این مغازه ها نیز طبق قرارداد هیچ گونه فضایی به مغازه داران فروخته نشده بلکه برای ارائه خدمات بیشتر تا زمان ایجاد طرح یا پروژه‌ای جدید این فضا به پارکینگ تبدیل شده است.

علیزاده آذر در واکنش به انتقادات مطرح شده از سوی برخی افراد شاغل در مجتمع ساحل( تاناکورا) مبنی بر پر شدن ظرفیت ایجاد مجتمع در مهاباد اظهار کرد: نقش این مجتمع جذب بیشترین گردشگر و کاربری مکمل برای تاناکورا و مجتمع 8 هزار متری دیگر واقع در جنب فلکه ماموستا هژار است که هر دوی آنها بر اساس رعایت استاندارد و ضوابط شهرسازی و معماری ایجاد خواهند شد.

وی افزود: تا زمانیکه این پروژه تکمیل می شود کسری پارکینگ در ضلع دیگر مجتمع ساحل با دو برابر ظرفیت پارکینگ قبلی در فاصله 100 متری ایجاد می شود.

شهردار مهاباد تصریح کرد: مشکلات مربوط به رکورد بازار این افراد و پیوند این مساله با ایجاد مجتمع جدید و پیش بینی رکورد بیشتر غیر علمی و غیرقانونی است. شهرداری برابر قانون و ضوابط عمل کرده و برخورد شدید برخی افراد نمی تواند مانع از عملیات عمرانی پروژه جدید شود و معترضان به این قضیه می تواند تا شنبه برای حل و فصل مشکلاتشان با شهرداری و شورای شهر دیدار کنند.

پیشتر علی زرد رییس شورا و عضو هیئت امنای مرکز تجاری ساحل( تاناکورا) در خصوص ایجاد مجتمع جدید در گفتگو با هاژه گفته بود: کسبه این مجتمع بشدت مخالف توسعه و گسترش بازارچه جدید با توجه به شرایط اقتصادی و عدم ارائه خدمات کافی به مجتمع فعلی هستند. در زمان خرید این مغازه ها از شهرداری مبالغ بیشتری از ملک مغازه برای وجود پارکینگ پرداخت شده و اکنون کسبه این مجتمع پارکینگ را بخشی از این مجتمع دانسته و بشدت مخالف تغییر کاربری آن می باشند.

نماینده کسبه مجتمع تجاری ساحل اعلام کرده بود: کسبه در درجه اول خواستار باز شدن پارکینگ و نمازخانه ها و در درجه دوم خواستار بازنگری کلی در ایجاد و توسعه مجتمع و مراکز تجاری در جوار مجتمع فعلی هستند که با پاسخ منفی شهرداری و شورای شهر روبرو شد.

سخنگوی شورای شهر مهاباد و شهردار پیشین مهاباد نیز در گفتگو با خبرنگار هاژه، ضمن تکذیب ادعای مغازه داران مجتمع ساحل بر قانونی بودن شروع عملیات عمرانی تاکید و از آغاز ایجاد آن خبر داد.

ابراهیم کریمی افزود: مغازه ها بصورت سرقفلی واگذار شده، ماهیت پروژه تغییر نکرده و نقشه آن بروز شده است. 

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

حسین ۱۳۹۷/۴/۲۳
شهرداری برای پر کردن جیب خودش دست به هر کاری میزنه کاری به آینده تاناکورا شهرندارد آقایان شواری شهر.. یک مجتمع هزار مغازه که قبلا درست کردیدو طبقه بالاش مغازهاش کلا خالی است چرا نباید پارکینگ داشته باشدبازم حرف از مغازه جدید میزنید
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

حسین ۱۳۹۷/۴/۲۳
شهرداری برای پر کردن جیب خودش دست به هر کاری میزنه کاری به آینده تاناکورا شهرندارد آقایان شواری شهر.. یک مجتمع هزار مغازه که قبلا درست کردیدو طبقه بالاش مغازهاش کلا خالی است چرا نباید پارکینگ داشته باشدبازم حرف از مغازه جدید میزنید
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

حمید ۱۳۹۷/۴/۲۲
با نظر شهردار کاملا موافقم برای آبادی شهر به نظر من باید هرچه زودتر دست به ساخت این پروژه نمود تا مهاباد رنگین تر شود
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

حمید ۱۳۹۷/۴/۲۲
بسیار عالی
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۷/۴/۲۲
والا شهرداری فقط به فکر جیب خودش و بس چه ربطی به گردشگری و ایجاد شغل دارد فکر میکنن قرن حجر سر مردم شیره می مالند
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

حسین ۱۳۹۷/۴/۲۲
جناب شهردار اگه درست کردن مغازه ومجتمع برای رفاه حال مردمه چرا برای رفاه حال ما فکری برای هزاران مغازه طبقه بالای تاناکورا نمی‌کنید یا شما فقط بلدید بفروشید متاسفافم که شوراو شهرداری اصلا آینده نگر نیستند وبرای کسری بودجه هزاران نفررا از کسابت ساقط می‌کنند
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

عبدالله ۱۳۹۷/۴/۲۲
مجموعه مسولان شهرداری به هر نحوی باشد میخواهند مطالبات خود را پرداخت کنند حال اگر به ضرر هزار خانوار هم تمام شود حاج اقا کامران علیزاده در قیامت چه جوابی داری برای خدای که به خانه اش رفتی از شما بیشتر از اینها انتظار میرود
اگر به فکر جیب خودنیستید طبقه بالا را اباد کنید
0
2
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۷/۴/۲۱
شهردار متاسفانه از همه چیز صحبت مکنه الا از مهمترین مشکل انهم پرداخت معوقات پرسنل که داره به سالگردش نزدیک میشه.
5
5
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۷/۴/۲۱
دست خوشی له شارداری محترم وشورای شاردکم بوکاره جوانیان

نظر خود را براي ما ارسال كنيد