تاريخ: ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۱ تير ساعت ۱۷:۴۰ بازدید: 306      نظرات: 0      کد مطلب: 9784
واکنش فرشادان بە حادثه مرگبار سنندج

جاده‌های کوردستان قتلگاه هستند


 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی به سانحه برخورد تانکر نفتکش و اتوبوس حامل مسافران در بلوار دکتر حسینی واکنش نشان داد.
سیدمهدی فرشادان، با ابراز تاسف و تاثر از این حادثه دلخراش، اظهار کرد: تا چه زمانی مسئولان از خواب بیدار نمی‌شوند؟ تا چه زمانی باید شاهد جان‌دادن مردم در میان آهن‌پاره‌ها باشیم.
وی با انتقاد از مسئولان عنوان کرد: در کنار جاده‌های غیراستاندارد کوردستان که عامل کشتار مردم شده است، تردد تانکرهای نفتی از مسیر مریوان و سنندج خود معضل دیگری است.
فرشادان یادآور شد: بارها شاهد واژگونی همین تانکرها در رودخانه‌ها و سدهای استان بوده‌ و به مسئولان مربوطه گوشزد کرده‌ایم، متاسفانه تا چنین حوادث جبران‌ناپذیری پیش نیاید، مسئولان نمی‌خواهند واقعیات را قبول کنند.
نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران خطاب مدیران بیان کرد: احداث زیرگذر در مسیر شهرک مولوی و ترمینال سنندج از اولویتهاست که متاسفانه به آن توجهی نمی‌شود.
فرشادان با بیان اینکه آیا هنوز مسئولان به این باور نرسیده‌اند که جاده‌های کوردستان #قتلگاه و #قصابخانه‌انسانی هستند، خاطر نشان ساخت: غیراستاندارد بودن جاده‌های کوردستان عامل اصلی مرگ و میر در جاده‌هاست.
وی به طرح استیضاح وزیر راه گریزی زد و گفت: بنده یکی از طراحان استیضاح وزیر راه و شهرسازی بوده‌ام چرا که هر روز در جاده‌های کوردستان کشته داریم و این یعنی نداشتن امنیت روانی در این استان.
فرشادان همچنین از وجود نقاط حادثه‌خیز زیادی در جاده‌های استان کوردستان خبر داد و گفت: هم‌گرایی و دلسوزی دسته جمعی مدیران و نمایندگان از یک سو و جذب اعتبارات جهشی از دیگر سو می‌تواند این حوادث ناگوار را کاهش دهد که بدون شک وزارت راه باید جوابگوی نمایندگان کوردستان باشد.
وی از كليه مسئولين استان و مجمع نمایندگان کوردستان خواست برای جلوگیری از تکرار چنین حوادث ناگواری، طرح ممانعت تردد تانکرهای عراقی از جاده‌های کوردستان را به طور جدی پيگيری كنند.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد