تاريخ: ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۸ خرداد ساعت ۱۸:۱۱ بازدید: 1398      نظرات: 0      کد مطلب: 11206

نمایشگاه گروهی عکاسی در سقز گشایش یافت


نمایشگاه گروهی عکاسی دانش آموزان سقزی با عنوان شعر مشهور خیام نیشابوری " این قافله عمر عجب می گذرد" با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سقز با هدف شناخت حال مردمان کورد گشایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری هاژه، نمایشگاه گروهی عکس دانش آموزان با عکاسی از مردمان شهر سقز، عصر شنبه ۲۵ خرداد، با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان شهری و علاقمندان به هنر عکس و عکاسی، در نگارخانه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سقز بر پا شد.

استاد رشته عکاسی مدرسه دخترانه عثمت در حاشیه این نمایشگاه اظهار داشت: در این نمایشگاه ٤٤ تابلو عکس با موضوع طبیعت، شناخت مردم ایران و شرح حال مردمان کورد به روی بازدیدکنندگان به نمایش گذاشته شده است.

سلیمان محمودی هدف از برپایی چنین نمایشگاه های را تشویق و ایجاد انگیزه برای دانش آموزان عنوان کرد و افزود: این نمایشگاه ها می تواند در پیشرفت هنر عکاسی و زمینه سازی برای آینده این جوانان مفید واقع شود.

وی با بیان اینکه خلق هر هنری از سوی هنرمند باعث آرامش روان خویش می شود تاکید کرد: هنرمند می تواند درد ها و نارحتی های قشر ضعیف را نشان دهد.

اساتید عکاسی سطح این نمایشگاه را نسبتا خوب عنوان کرد و یادآور شدند: نمایشگاه گروهی عکاسی می تواند انگیزه و علاقه را در میان جوانان امروزی چند برابر کند و این دانش آموزان با تخصص بیشتر می توانند آثار بی نظیری را از خود به جا بگذارند.

یکی از دانش آموزانی که بیشترین اثر را در این نمایشگاه دارد، اظهار داشت: برای اولین تجربه نمایشگاه را برگزار کردیم و خوشبختانه در همین روز اول استقبال خوبی از آثار ما صورت گرفت.

فرناز اولیایی با بیان اینکه بیش از ١٠٠ تابلو را برای این نمایشگاه تدارک دیده بودیم افزود: برای تهیه این عکس ها به شهرهای مختلف ایران از جمله، سمنان، مشهد، کاشان، رامسر، بیجار، قم، بوکان، اورامانات و کرفتو سفر کردیم.

مونا آزادی هم یکی دیگر از دانش آموزان خلاق مدرسه عثمت گفت: برای شناخت آثار خود و معرفی آن به علاقمندان و بازدیدکنندگان این نمایشگاه را برپا کردیم و نظرات استادان عکاسی شهرمان باعث تقویت و پیشرفت کاریمان می شود.

نمایشگاه گروهی عکاسی دانش آموزان رشته فتوگرافیک دخترانه مدرسه متوسطه عثمت از شامگاه شنبه ٢٥ خرداد تا ٣٠ خرداد به روی علاقمندان باز است، علاقمندان برای بازدید از هنرنمایی های این هنرمندان از ساعت ٩ صبح تا ٢١ شب به نگارخانه اداره فرهنگ و ارشاد سقز  مراجعه کنند.

منبع: روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کوردستان
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد