تاريخ: ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۴ تير ساعت ۱۹:۳۳ بازدید: 401      نظرات: 0      کد مطلب: 11386

کاهش 12.3 درصدی حوادث ناشی از کار در سال 97 در استان آذربایجان غربی


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی  از کاهش  12.3 درصدی حوادث ناشی از کار سال 97 استان آذربایجان غربی  در مقایسه با سال96 خبر داد.

رضا نقی زاده مدیر کل تعاون، رفاه و کار اجتماعی افزود: تعداد حوادث ناشی از کار در سال گذشته 570 مورد بوده که  98 درصد حادثه دیدگان را مردان و  2 درصد را زنان تشکیل داده اند.

این مقام مسئول درخصوص حوادث ناشی از کار منجر به فوت اظهار داشت: در سال97 تعداد افراد فوت شده بر اثر حوادث ناشی از کار 31 مورد بوده است.

نقی زاده افزود: آمار حوادث منجر به نقص عضو از 31مورد به  18 مورد و حوادث منجر به قطع عضو از  43مورد به 32 مورد کاهش داشته است.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی  در بررسی آمار علل و حوادث ناشی از کار سال 97 عنوان کرد: بیش از 78 درصد علل بروز حوادث در اثر عدم نظارت، عدم آموزش و شرایط نا ایمن کارگاه بوده که قصور آن متوجه کارفرما و کمتر از 22 درصد بدلیل رفتار نا ایمن کارگران و عدم استفاده از وسایل حفاظت فردی است.

نقی زاده فرسودگی تجهیزات و ماشین آلات در بسیاری از صنایع، شرایط نا ایمن کارگاه ها و عدم نظارت موثر را دلایل شایع بروز حوادث ناشی از کار  عنوان کرد و افزود: کار فرمایان برای بهره مندی از  خسارات پرداختی  توسط شرکت های بیمه ای در حوادث ناشی از کار معمولا دفاع مؤثری از خود  نمی کنند و این امر موجب شده که علل بروز  حوادث بیشتر متوجه کارفرمایان شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی اجرای آیین نامه اخذ صلاحیت ایمنی پیمانکاران و الزام پیمانکاران به اخذ صلاحیت ایمنی ، اجرای مدل خود بازرسی و استقرار مسئول  ایمنی در کارگاه ها، کیفیت بخشی به  بازرسی های انجام شده  توسط بازرسان کار  و  ارائه آموزش های  ایمنی به کارگران و کارفرمایان و پیمانکاران در سطح استان را  از برنامه های موثر و محوری این اداره کل در کاهش حوادث ناشی از کار  عنوان کرد.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد