تاريخ: ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۴ تير ساعت ۲۳:۱۲ بازدید: 965      نظرات: 0      کد مطلب: 11389
مردم مواظب باشند

کلاهبرداری نوین با انتشار تصاویر کودکان معصوم


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، در حالی‌که فضای مجازی فرصت خوبی را برای ایجاد کمپین‌های بشردوستانه فراهم کرده، برخی با سو استفاده از آن مشغول کلاهبرداری از کاربران هستند.
چند سالی است با گسترش شبکه‌های اجتماعی و کاربرد آنها در تمام زوایای انسان‌ها، بسیاری از فعالیت‌های عام المنفعه نیز بوسیله این شبکه‌های اجتماعی صورت می‌گیرد که بواسطه همه‌گیر بودن توانسته استفاده‌های بسیار مثمر ثمری داشته باشد، طوری که کمپین‌های فضای مجازی در موارد متعدد توانسته هزینه درمان بیماران صعب العلاج، دیه زندانیان، کودکان بی‌سرپرست، سیل و زلزله‌زدگان را تامین کند. اما عده ای سودجو از همین ظرفیت فضای مجازی جهت کلاهبرداری و تکدی‌گری مجازی بهره می برند، چنین افرادی با استفاده از تصاویر تحریک کننده مانند بیماران یا کودکان معصوم و نمایش مدارک دستکاری شده و با انتشار شماره حساب‌های شخصی از احساسات مردم سو استفاده کرده و به اخاذی مجازی مشغول هستند.
در این بین حتی افرادی با در دست داشتن مدارک مربوط به چند سال پیش و حتی با وجود تامین شدن نیازمندیشان همچنان مشغول اخذ پول بدون حساب کتاب از طریق انتشار شماره حساب شخصی در فضای مجازی هستند. 
شایسته است مردم و خیرین برای جلوگیری از گرفتار شدن در دام این افراد به هیچ عنوان به حساب‌های شخصی و ناشناس که پیوست تصاویر و مدارک تحریک کننده می‌شود وجهی واریز ننمایند. بهترین شیوه کمک به افراد نیازمند و ناشناس از طریق موسسات خیریه و افراد معتمد می باشد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد