تاريخ: ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۶ تير ساعت ۲۰:۴۱ بازدید: 3141      نظرات: 3      کد مطلب: 11403

وداع مظلومانه با یک هنرمند در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، روز چهارشنبه 26 تیرماه هنرمند پیشکسوت مهابادی به خاک سپرده شد.

احمد مظلومی پیشکسوت عرصه تئاتر و سینما روز گذشته در سن 86 سالگی در شهر ارومیه دار فانی را وداع گفت و امروز در زادگاهش مهاباد در قطعه هنرمندان با حضور تنی چند از پیشکسوتان عرصه تئاتر و خویشاوندان به خاک سپرده شد.

مظلومی از دوران ابتدایی بە کار هنری مشغول بودە و در دهه 1350 تا 1360 علاوه بر فعالیت در اداره "فرهنگ و هنر" وقت در عرصه تئاتر نیز فعالیت چشم گیر داشته و با منتقل شدن به مرکز استان به عرصه سینما راه یافته و در چندین مجموعه تلویزیونی و سینمایی از جمله حصار، مترسک، شکوه زندگی، گل های گلولە، اتوبوس، ایستگاە و ...با کارگردانان مطرح کشور همکاری داشته است.

 

وی در آثار تئاتر مطرحی همچون شیخ صنعان، عروسک‌های شاخدار، رستم و سهراب، گرگ امد غم آمد و ... را هم در کارنامه دارد.

مناف ایرانپناه هنرمند پیشکسوت مهابادی و از دوستان وی در حاشیه مراسم خاکسپاری احمد مظلومی در گفتگو با هاژه اظهار کرد: مظلومی  در دهه 1350 الی 1360 در چندین اثر فاخر با پیشکسوتان مهاباد ازجمله رحیم نقده، ناصر باباییان، آتش تقی پور، پورشکیبا حضور چشمگیر داشت ولی بدلیل شرایط اداری به ارومیه منتقل شد.

 

وی افزود: این هنرمند پیشکسوت در ارومیه نیز با حسن محمدزاده از کارگردانان مطرح سینمای کشور در چندین اثر سینمایی فاخر و مجموعه تلویزیونی همکاری و ایفای نقش نماید.

ایرانپناه تصریح کرد: اگرچه رزومه احمد مظلومی در عرصه هنر تئاتر و سینما چشمگیر است اما بدلیل دوری از زادگاهش مظلوم واقع شد و همچون بسیاری از هنرمندان کورد در گمنامی به خاک سپرده شد.

رحیم نقده هنرمند پیشکسوت عرصه تئاتر نیز در حاشیه این مراسم در گفتگو با هاژه ضمن عرض تسلیت به جامعه هنری و خویشاوندان این هنرمند پیشکسوت اظهار کرد: احمد مظلومی از بازیگران مطرح و خوشنام دهه 1350 است که در آن زمان با کارگردانانی ازجمله استاد هرمز هدایت، آتش تقی پور و قاسم پورشکیبا در چندین اثر فاخر و ماندگار حضور داشته است.

 

وی افزود: چهره مظلومانه این هنرمند پیشکسوت از وی کارکتری پویا و توانا ساخته بود و همین امر موجب شده بود در بسیاری از آثار هنری تئاتر و سینما ایفای نقش نماید.

"نقده" ضمن ابراز تأسف از گمنامی احمد مظلومی در زادگاهش، درگذشت وی را برای جامعه هنری جبران ناپذیر توصیف کرد.

احمد مظلومی هنرمند پیشکسوت در سال ۱۳۱۵ در شهرستان مهاباد متولد شدە و 26 تیرماه 1398 در مهاباد در زادگاهش به خاک سپرده شد.

گزارش و عکس: صلاح عزیزیان ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

انور مظلومی ۱۳۹۸/۵/۱۷
با عرض سلام و خسته نباشید .از همه عزیزان و هنرمندان بزرگوار و دست اندرکاران کانال هاژه که پوشش خبری دادن نهایت سپاسگزاری و تشکر را دارم .
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

دخترش..... پروین ۱۳۹۸/۴/۳۱
بابا یکی بود و رفت... از همه دوستان عزیز واقعا متشکریم که در این مراسم ما را یازی فرمودن
2
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۸/۴/۲۶
روحی شاد بی

نظر خود را براي ما ارسال كنيد