تاريخ: ۱۳۹۸ سه شنبه ۸ مرداد ساعت ۲۰:۵۱ بازدید: 516      نظرات: 0      کد مطلب: 11498

این کار تفننی نیست/ پای سلامتی شما در میان است


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، رئیس  پلیس راه استان  ایلام گفت: متاسفانه هنوز خیلی‌ها فکر می‌کنند بستن کمربند ایمنی تشریفات است. 

  سرهنگ «رضا همتی‌زاده» اظهار کرد:  بستن کمربند ایمنی خصوصاً در جاده های برون شهری که سرعت خودروها بیشتر است امری ضروری بوده و دیگر یک توصیه انضباطی و فرهنگی نیست بلکه چون پای جان انسان در میان است یک تضمین کننده جانی و حیاتی است .

وی ادامه داد  : کمربند ایمنی وسیله ای است که  کارآمدی آن در کاهش تلفات انسانی و جراحات ناشی از حوادث رانندگی به اثبات رسیده زیرا که بستن کمربند ایمنی یک کار تفننی و تشریفاتی نیست بلکه یک نیاز جدی برای حفظ راننده و سرنشینان  خودرو است 

رئیس پلیس راه استان ایلام گفت:  آمارها حاکی از آن است  که مهمترین علت نبستن کمربند ایمنی ، آگاهی  نداشتن گروه های مختلف مردم از خطرات مربوط به آن است .

همتی‌زاده خاطرنشان کرد: با وجود خطرات ناشی از نبستن کمربند ایمنی ، هنوز بستن این ابزار ایمنی ، با وجود تذکرات و اعمال جریمه ، آن چنان که باید به آن توجه نمی‌شود و گاهاً به دلیل ترس از جریمه از سوی پلیس است .

وی گفت : استفاده از کمربند ایمنی برای راننده و سرنشینان وسیله نقلیه امری ضروری و حیاتی است و رانندگان قانونمدار باید جهت سلامتی خود و سرنشینان بستن کمربند ایمنی را جدی گرفته و قبل از حرکت کمربند ایمنی خود را ببندند .

منبع: ایسناارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد