تاريخ: ۱۳۹۸ چهارشنبه ۹ مرداد ساعت ۱۷:۵۰ بازدید: 601      نظرات: 0      کد مطلب: 11503

واژگونی تانکر در گردنه مروارید موجب اختلال در تردد شد


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، یک دستگاه تانکر حامل مواد سوختی در گردنه مروارید محور سنندج - کامیاران واژگون شده و برای ساعتی موجب اختلال در تردد وسایل نقلیه در این مسیر شد.
جانشین رئیس پلیس راه استان کوردستان اظهار داشت: حوالی ساعت ۱۰ صبح یک دستگاه تانکر حامل مواد سوختی در جاده سنندج - کامیاران محدوده گردنه مروارید واژگون شد که نشت و ریختن محموله سوختی این تانکر (مازوت) به سطح جاده موجب اختلال در تردد شده است.
سرهنک حمید عبدالملکی گفت: ماموران پلیس راه به منظور ایمنی بیشتر و عدم انسداد مسیر ترافیک گردنه را از شانه خاکی جاده هدایت کرده اند به همین علت ترافیک در این مسیر سنگین اما به صورت روان در جریان است.
وی با اشاره به در حال بررسی بودن دلایل این حادثه رانندگی افزود: بنا به اظهار راننده تانکر، بریدن ترمز علت از دست دادن کنترل و واژگونی است اما کارشناسان پلیس راه در حال بررسی دقیق موضوع هستند.
رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده ای کردستان نیز گفت: عوامل راهداری نیز اکنون در مسیر مورد نظر مستقر شده و با کمک ماموران پلیس راه ترافیک مسیر را از شانه خاکی جاده هدایت و در حال پاکسازی مسیر هستند.
دانش زندی با بیان اینکه پیش بینی می شود راهداران در ساعت های آینده مسیر را به صورت کامل بازگشایی کنند، یادآور شد: علاوه بر راهداران شهرستان کامیاران نیروهای راهداری سنندج نیز به محل اعزام شده اند.
جاده های کوردستان به واسطه مرز باشماق و ترانزیک مواد سوختی از این مرز یکی از مسیرهای پر تردد تانکرهای حامل سوخت است.
امسال ۱۰ دستگاه تانکر حامل مشتقات نفتی در جاده های کردستان و در محورهای مواصلاتی این استان واژگون شدند،  سال گذشته نیز این آمار شال واژگونی ۲۹ دستگاه تانکر حامل مواد شیمیایی و مشتقات نفتی بود.
تصمیماتی مبنی بر ممانعت از تردد تانکرهای ترانزیتی حامل سوخت از کردستان اتخاذ شد و قرار بود که محل تردد از خاک عراق به مرز پرویز خان در استان کرمانشاه انتقال داده شود که هنوز اجرایی نشده است.
منبع: ایرنا
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد