تاريخ: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۰ مرداد ساعت ۱۱:۲۱ بازدید: 923      نظرات: 0      کد مطلب: 11509

راهیابی فیلم کارگردان بوکانی به بخش مسابقه جشنواره ملی «حسنات»


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بوکان گفت: فیلم کوتاه «دریا موج موج می‌لرزد» به کارگردانی و نویسندگی «امیر غلامی» از این شهرستان به بخش مسابقه جشنواره ملی «حسنات» راه یافت.
منصور احمدی روز پنج‌شنبه اظهار داشت: هشتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه «حسنات» امسال در استان اصفهان برگزار می‌شود که در مجموع ۲۱ اثر داستانی به بخش مسابقه جشنواره راه یافته است.
وی اضافه کرد: فیلم دریا موج موج می‌لرزد، محتوای سوررئالیستی دارد و زندگی نمادین شخصیتی ادیسه‌ای را در خانه‌ای بر روی دریا به تصویر می‌کشد که تابوت‌هایی را برای مردگان جنگ زیر دریاها می‌سازد. 
وی با اشاره به اینکه این فیلم کوتاه دومین ساخته این کارگردان خلاق و جوان بوکانی است، اظهار داشت: وی در یازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ایرانی جایزه بهترین فیلم و بهترین کارگردانی و در جشنواره سانفرانسیسکو نیز دریافت جایزه بهترین فیلمنامه را با سناریوی «قبل از تولید فیلم» را در کارنامه خود دارد. 
وی اضافه کرد: فیلم کوتاه «دریا موج موج می‌لرزد» به کارگردانی و نویسندگی امیر غلامی جایزه بهترین فیلم کوتاه هیات داوران در بخش کارگردانی سومین جشنواره بین‌المللی فیلم سلیمانیه عراق را نیز در مهر سال گذشته به خود اختصاص داده بود.
احمدی افزود: فیلم کوتاه «ساختمان شماره یک» نیز نخستین اثر این کارگردان بوکانی است.
سیدمحمود رضوی، محمدحسین مهدویان، فریدون خسروی، نیماجاویدی، آزیتا موگوئی، شاهین شجری کهن و محمدعلی باشه‌آهنگر، اعضای هیات انتخاب بخش فیلم کوتاه داستانی هشتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات را تشکیل می‌دهند.
اعضای هیات انتخاب بخش فیلم کوتاه داستانی هشتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات از ۳۱ تیرماه کار خود را با بررسی ۶۹۵ اثر آغاز کردند و در نهایت ۲۱ اثر را شایسته حضور در بخش مسابقه ملی این دوره از جشنواره دانستند که اثر کارگردان بوکانی نیز در میان این ۲۱ اثر دیده می‌شود.
منبع: ایرناارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد