تاريخ: ۱۳۹۸ جمعه ۲۵ مرداد ساعت ۱۹:۳۹ بازدید: 632      نظرات: 0      کد مطلب: 11578

برترین‌های نهمین جشنواره بین‌المللی دف نوای رحمت معرفی شدند


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، نهمین جشنواره بین المللی دف نوازی دف نوای رحمت نکوداشت استاد محمدجلیل عندلیبی روز جمعه با معرفی برترین ها در پردیس سینمایی بهمن سنندج به کار خود پایان داد.
آیین اختتامیه نهمین جشنواره بین المللی دف نوای رحمت روز جمعه با حضور مدیر مرکز موسیقی حوزه  هنری کشور، نماینده ولی فقیه در کردستان، استاندار، معاون سیاسی و امنیتی استاندار و جمعی دیگر از مسئولان و همچنین هنرمندان و دف‌نوازان برتر کشور برگزار شد.
جشنواره دف نوای رحمت صحنه ای برای نمایش وحدت ‌و همدلی
دبیر نهمین جشنواره بین المللی دف نوای رحمت در این آیین گفت: حوزه هنری کوردستان به خود می بالد که در ایام مبارک ذی الحجه‌ و عیدین سعید قربان و غدیر میزبان دف‌نوازان و هنرمندان برتر کشور است تا برگی دیگر از یک رویداد فاخر فرهنگی و هنری با گستره بین المللی را در استان فرهنگی ورق بزند.
امین مرادی افزود: جشنواره دف نوای رحمت امروز به درختی تنومند و صحنه ای برای نمایش همدلی، وحدت، مهربانی و همگرایی تبدیل شده و جای بسی افتخار است که امسال در این دوره از جشنواره میهمانانی از کشورهای همسایه حضور پیدا کرده و هنر خود را به نمایش گذاشتند.
رییس حوزه هنری کردستان یادآور شد: امروز دف به افتخاری برای استان فرهنگی کوردستان تبدیل شده و بی شک این افتخار در سایه حمایت های مسئولان استانی و کشوری و دف نوازان برتر کشور بدست آمده است.
وی ابراز امیدواری کرد، در سایه این حمایت ها حوزه هنری بتواند در راستای اعتلای فرهنگ اسلام ناب محمدی گام بردارد.
معرفی برترین ها
در این آیین و براساس رای هیات داوران در بخش تک نوازی بانوان رده سنی۱۳ تا ۱۹ سال مهتاب کرامتی از مشهد نفر اول، آرینا ایوبی از سنندج نفر دوم و الیسا قدسی از شهررضا نفر سوم شدند.
در بخش تک نوازی آقایان رده سنی ۱۳ تا ۱۹ سال رضا دزایی پور از ساری، علی صیادپور از آمل و آران حسن زاده از مریوان به ترتیب مقام های اول تا سوم را از آن خود کردند.
در بخش تکنوازی بانوان  در رده سنی بزرگسال سیران ادیب فر و مژده رحمانی هر دو از سنندج به ترتیب  مقام اول و دوم و فاطمه دوستی از مشهد مقام سوم را به خود اختصاص دادند.
در بخش تکنوازی آقایان بزرگسال عرفان مرادی از سنندج اول، علی اصغر کرمی از آمل دوم و متین رحمانی از سنندج و آرمین رستگاری از بیجار به صورت مشترک سوم شدند.
در بخش گروه نوازی جشنواره گروه نوانس از کردستان  به سرپرستی پوریا رحمانی مقام اول و گروه‌های آراس به سرپرستی نیلوفر کریمی و آوین به سرپرستی مریم گل سرخی زاده هر دو از استان یزد به ترتیب حائز مقام دوم و سوم شدند.
در بخش مولودی خوانی گروه سوزی دل به سرپرستی مهران حسینی از کردستان اول، گروه  بیدل به سرپرستی پورعطایی از خراسان رضوی دوم و گروه محمد رسول الله به سرپرستی فرید منصوری از کردستان سوم شدند.
همچنین جایزه ویژه هیات داوران جشنواره به تایماز محسنی از آذربایجان شرقی اهدا شد.
در این آیین از استاد جلیل عندلیبی از مفاخر حوزه موسیقی استان و کشور تحلیل شد.
نهمین جشنواره بین المللی دف نوازی دف نوای رحمت از ۲۲تا ۲۵مرداد با حضور هنرمندان ۳۰ استان کشور و گروههایی خارجی در سنندج برگزار شد.
منبع: ایرناارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد