تاريخ: ۱۳۹۸ سه شنبه ۵ شهريور ساعت ۱۸:۴۱ بازدید: 1306      نظرات: 0      کد مطلب: 11616

انهدام چند باند کلاهبرداری اینترنتی در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مهاباد از انهدام چند باند کلاهبرداری اینترنتی و برداشت غیر مجاز از حساب شهروندان خبر داد.

سرهنگ رضا ظهیریان در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: بدنبال شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر برداشت غیر مجاز از حسابهای بانکی مراتب در دستور کار ماموران نیروی انتظامی قرار گرفت و پس از یکسری عملیات سایبری و فنی، متهمین شناسایی و دستگیر شدند.

وی افزود: 5 نفر در این زمینه دستگیر و در تحقیقات اعتراف کردند که با طراحی نرم افزارهای مخرب و جعلی از جمله ماهواره جیبی و صیغه یاب و تبلیغ آنها در فضای مجازی، از طریق درگاه جعلی اقدام به فیشینگ می کردند.

ظهیریان تصریح کرد: در مجموع این افراد 350 میلیون تومان از حساب شهروندان بصورت غیرمجاز برداشت انجام داده اند که در نهایت با تکمیل پرونده به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مهاباد در ادامه از دستگیری کلاهبرداران اینترنتی در این شهرستان خبر داد و گفت: بدنبال مراجعه افراد و درخواست از پلیس برای دستگیری کلاهبرداران اینترنتی، پلیس فتای شهرستان موفق به دستگیری 2 کلاهبرداری اینترنتی در سطح شهر شد که با ترفندهای مختلف اعتماد شهروندان را جلب و از طریق کارت اجاره شده اقدام به کلاهبرداری می کردند.

وی افزود: این دو نفر در مجموع مبلغ 300 میلیون تومان کلاهبرداری کرده اند و متهمین بهمراه پرونده به دادسرا معرفی و قرار قانونی لازم صادر گردید.

سرهنگ رضا ظهیریان در ادامه از کشف یک دستگاه تولید پول دیجیتال بیت کوین در یک منزل شخصی خبر داد و گفت: فردی با هویت معلوم که در منزل شخصی خود اقدام به تولید ارز دیجیتال می‎کرد در یک عملیات پلیسی شناسایی و دستگیر شد.

وی افزود: در حین بازرسی از مخفیگاه متهم یک دستگاه بیت کوین بهمراه 124 عدد دستگاه پوز با متعلقات مربوط به ارزش 57 میلیون تومان کشف و ضبط شد.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مهاباد در پایان به شهروندان توصیه کرد به هیچ عنوان اطلاهات بانکی خود را علی الخصوص رمز دوم عابر بانک را در فضای مجازی در اختیار افراد قرار ندهند و فقط از مراکز و سایتهای اینترنتی رسمی با نشان شاپرک خرید نمایند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد