تاريخ: ۱۳۹۵ سه شنبه ۱۱ آبان ساعت ۱۰:۵۵ بازدید: 847      نظرات: 2      کد مطلب: 2167

نگارش بزرگترین نسخه خطی قرآن کریم در غرب کشور توسط معلم مریوانی


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه  به نقل از ایرنا، لقمان احمدی کاتب این قرآن روز سه شنبه اظهار کرد: این قرآن که بزرگترین نسخه خطی غرب کشور است، در ابعادی به طول یک متر و عرض 64 سانتیمتر و در مدت 2 سال به نگارش درآمده است.

وی با اشاره به اینکه برای نگارش این قرآن بیش از 12 هزار ساعت، زمان صرف شده است افزود: این اثر در 304 صفحه و در هرصفحه ۲۰سطر به خط نسخ با مُرکب سنتی مشکی بر روی کاغذ قهوه ای رنگ دست ساز به کتابت درآمده و جلد آن نیز از جنس چرم قهوه ای متمایل به قرمز است.
وی ادامه داد: پیش از این، 2 نسخه دیگر نیز یکی در ابعادی به طول 50 و عرض 35 سانتیمتر و دیگری به طول 70 و عرض 50 سانتیمتر به نگارش در آورده ام.
او گفت: در حال طراحی بزرگترین نسخه خطی قران کریم در جهان هستم که امیدوارم با آماده شدن کارگاه کتابت قرآن، شروع به کتابت آن کنم.
احمدی بیان کرد: یکی از مهمترین عواملی که در موفقیت من در نگارش این قرآن تاثیر بسزایی داشت، حمایت و یاری خانواده ام و به وی‍ژه پسرم بود که جای بسی تقدیر و تشکر دارد.
احمدی اضافه کرد: قرآن مقدس ترین کتاب مسلمانان است و عشق و علاقه به این کلام مقدس باعث شد تا تصمیم به این کار عظیم و ارزشمند بگیرم.
وی با بیان اینکه بیش از هزار تابلوی خوشنویسی در انواع خطوط کار کرده ام گفت: تاکنون آثار خود را در ۱۶ نمایشگاه داخلی و هشت نمایشگاه خارجی به نمایش گذاشته ام.
لقمان احمدی متولد ۱۳۴۹ روستای نسل از توابع شهرستان سروآباد است و هم اکنون ساکن شهر مریوان و دبیر هنر دبیرستان دخترانه محدثه این شهر است.
وی از دوران ابتدایی به خوشنویسی علاقه داشته و خط نستعلیق را نزد استاد سعید قادری یاد گرفته است و در سال ۷۵ نیز به شاگردی استاد احمد عبدالرحمن در شهر اربیل عراق در می آید و به یادگیری خط عربی مشغول می شود.
احمدی هم اکنون دارای مدرک فوق ممتاز از انجمن خوشنویسان ایران و مدرک استادی از انجمن خوشنویسان عراق است.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

هدا ۱۳۹۵/۸/۱۱
خوای گوره سربرزی حضوری خوی بکات ان شاالله
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

هدا ۱۳۹۵/۸/۱۱
خوای گوره سربرزی حضوری خوی بکات ان شاالله

نظر خود را براي ما ارسال كنيد