تاريخ: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۴ شهريور ساعت ۱۹:۱۳ بازدید: 2389      نظرات: 1      کد مطلب: 12663

6 چهره ماندگار در مهاباد برای تجلیل معرفی شدند


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهاباد از معرفی 6 چهره ماندگار عرصه فرهنگ و هنر به استان جهت تجلیل خبر داد.

سیامند جوانبخت در چهلمین جلسه شورای فرهنگ عمومی اظهار کرد: برای اولین بار در سطح استان از چهره‌های ماندگار عرصه‌های مختلف فرهنگ و هنر در شهرستان مهاباد به پاس تلاش مستمر در راستای اعتلای فرهنگ و هنر تجلیل به عمل می‌آید.

وی افزود: پیرو درخواست مرکز استان از این اداره مبنی بر معرفی چهره‌ها و شخصیت‌های برجسته علمی و ادبی این شهرستان، بعد از بررسی‌های انجام شده و تصویب اعضای شورا اسامی 6 نفر از شخصیتهای برجسته این شهرستان جهت تایید نهایی به اداره کل فرهنگ و ارشاد استان ارسال می‌شود.

سلیمان محمدیانی کارشناس امور فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان در ادامه اظهار کرد: دکتر مصطفی خرم دل مترجم و مفسر قرآن، قادر فتاح قاضی نویسنده، پژوهشگر چندین منظومه با ارزش، سید محمد صمدی تاریخ نگار و پژوهشگر، ناصر آغابرا شاعر روشن دل، ابولقاسم مؤیدزاده شاعر و همچنین صلاح پایانیانی پژوهشگر برجسته ادبیات شفاهی و فولکلور کوردی در منطقه موکریان به عنوان 6 چهره برجسته فرهنگی، ادبی و علمی این شهرستان درنظر گرفته شده و برای تایید نهایی، اسامی به مرکز استان ارسال می‌شود.

وی افزود: هریک از این شخصیت‌ها در سطح منطقه، کشور و حتی بین المللی شناخته شده‌اند و آثار خلق شده توسط آنها جزو آثار فاخر و ارزشمند حوزه‌های مختلف فرهنگی است.

در ادامه امام جمعه شهرستان مهاباد ضمن تقدیر از عملکرد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص تجلیل از شخصیت‌های برجسته شهرستان اظهار کرد: اسامی مطرح شده در این شورا هر کدام دارای جایگاه بسیار ویژه‌ای می‌باشند و در اولویت قرار دادن چند نفر از آنها کارشناسی شده نیست.

عبدالسلام امامی افزود: شهرستان مهاباد یکی از قطب‌های فرهنگی و ادبی کشور است و تعداد شخصیت‌های علمی، ادبی و هنری آنها با شهرهای دیگر قابل مقایسه نیست.

وی تصریح کرد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد برای تجلیل از شخصیت‌های برجسته و چهره‌های ماندگار شهرستان نیز ابتکار عمل داشته باشد و لیستی از هنرمندان، نویسندگان و پژوهشگران تهیه و در تعامل کامل باشند.

در ادامه معاون توسعه و برنامه‌ریزی فرماندار مهاباد نیز با اشاره به دستاوردهای این شهرستان در حوزه فرهنگ کتابخوانی و کسب عنوان شهر خلاق کتاب اظهار کرد: هرسال باید بر موضوعی متمرکز شد و تمامی سازمان‌ها و دستگاه‌های شهرستان در راستای ارتقای آن گام بردارند.

خشایار صنعتی افزود: جایگاه فرهنگی شهرستان مهاباد در استان آذربایجان غربی از سایر شهرها متمایز است و مسوولان باید در راستای تقویت و ارتقای آن گام بردارند.

بخش دیگر چهلمین جلسه شورای فرهنگ عمومی به نام‌گذاری و ایجاد المان کتاب در یکی از میادین و یا نقاط شهر اختصاص داشت و مقرر شد نظرات اعضا بهمراه توجیهات، بصورت کتبی به دبیرخانه این شورا ارسال و در جلسه‌ای تخصصی بررسی گردد.

برای نصب المان کتاب در شهر مهاباد 3 مکان شامل پارک خانواده، بلوار خبرنگار، فلکه کاکتوس و تبدیل آن به فلکه کتاب توسط اعضا پیشنهاد شده است.

در پایان جلسه احکام اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان مهاباد نیز به افراد اعطا شد.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

سیران ۱۳۹۸/۶/۱۵
واقعا خبر نویسی تون افتضاح است

نظر خود را براي ما ارسال كنيد