تاريخ: ۱۳۹۸ شنبه ۱۶ شهريور ساعت ۱۸:۵۶ بازدید: 636      نظرات: 1      کد مطلب: 12668

حمام لج مهاباد تخلیه شد اما همچنان در انتظار مرمت


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس ميراث فرهنگی، صنايع دستی و گردشگری شهرستان مهاباد از تخلیه حمام لج مهاباد خبر داد.
غلامرضا عبده در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: از مدتها قبل این اداره خواهان تخلیه این بنای تاریخی بوده اما بدلایل متعدد این امر محقق نشد تا اینکه بدستور مدیرکل میراث فرهنگی استان حکم تخلیه آن بصورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: این ابنیه تاریخی که قدمت آن به اواخر دوره صفویه بازمی‌گردد، از سوی مالک یکی از منازلی که در جوار حمام قرار دارد به عنوان انبار مورد استفاده قرار گرفته بود که با حضور مسوول امور حقوقی و املاک اداره کل، دهیاری و اعضای شورای اسلامی روستا و مسئول یگان حفاظت اداره میراث فرهنگی مهاباد کاملا پاکسازی و تخلیه گردید.
عبده تصریح کرد: مالک منزل همجوار این ابنیه پیشتر مدعی شده بود که این حمام طبق سند جزو املاک وی است اما با بررسی‌های صورت گرفته مشخص شده که هیچ گونه سندی مبنی بر واقع شدن این ابنیه در ملک وی وجود ندارد.
رییس ميراث فرهنگي، صنايع دستی و گردشگری شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: در جلسه برنامه‌ریزی و توسعه شهرستان مهاباد 530 میلیون تومان برای برنامه‌های این اداره در سال 98 مصوب شده که با تخصیص این اعتبار مرمت آثار تاریخی مهاباد وارد فاز اجرایی می‌شود.
به گزارش هاژه، در روزهای گذشته استفاده از حمام تاریخی لج مهاباد به کاهدانی و مرغداری با واکنش تند فعالان فرهنگی و رسانه‌ها روبرو شد و نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی در صحن علنی مجلس در مخالفت با رای اعتماد علی‌اکبر مونسان وزیر پیشنهادی دولت از تبدیل ابنیه تاریخی مهاباد به مرغداری انتقاد کرده بود.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

هه ژار ۱۳۹۸/۶/۱۷
تمام کردستان نماینده ایی همچون محمودزاده تاکنون به خود ندیده
با آرزوی موفقیت برای ایشان

نظر خود را براي ما ارسال كنيد