تاريخ: ۱۳۹۸ شنبه ۲۳ شهريور ساعت ۱۶:۲۱ بازدید: 1404      نظرات: 0      کد مطلب: 12679

سایت موقت پسماند مهاباد مکانیابی شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، سخنگوی شورای شهر مهاباد از مکانیابی سایت موقت پسماند در مهاباد خبر داد.
ابراهیم کریمی در جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان مهاباد اظهار کرد: با توجه به تکمیل ظرفیت سایت پسماند سیدآباد و مشکلات عدیده، چندین مکان به عنوان سایت موقت معرفی شده و در صورت تایید بزودی عملیات آماده سازی برای یکی از مکان‌ها صورت می‌گیرد.
وی افزود: سایت جدید موقتی بوده ولی تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی و ایمنی در آن لحاظ می‌شود.
کریمی تصریح کرد: تاکنون 6 نقطه برای احداث سایت جدید شناسایی شده که ظرف مدت چند روز آینده مناسب‌ترین مکان آماده سازی خواهد شد.
عضو شورای شهر مهاباد در ادامه با اشاره به کامل شدن طرح جامع پسماند مهاباد اظهار کرد: برابر بازدید‌های صورت گرفته یک منطقه به مساحتی نزدیک به 40 هکتار به عنوان مکان مناسب تشخیص داده شده و مشاور نیز در صورت تایید مکان از سوی اعضای کارگروه پسماند مطالعات تخصصی را انجام خواهد داد.
ابراهیم کریمی اضافه کرد: تجمیع سایت پسماند دو شهر میاندوآب و مهاباد نیز در دستور کار قرار دارد ولی این طرح نیازمند بررسی بیشتر و رسیدن به نتیجه است.
وی با اشاره به هزینه‌های کلان احداث سایت مشترک دو شهر مهاباد و میاندوآب تصریح کرد: ایجاد سایت مشترک و دفن زباله به روش سنتی منطقی نیست و هیچ شهری حاضر به قبول دفن زباله شهرهای اطراف در حوزه استحفاظی خود نیست بلکه اولین گام در اجرای این طرح وجود سرمایه‌گذار کارخانه بازیافت و عقد قرارداد قطعی با وی است.
کریمی در پایان اظهار کرد: موضوع سایت مشترک تنها ابعاد محیط زیستی ندارد و ابعاد اجتماعی آنرا باید در نظر گرفت و مطابق با آن اقدام کرد.



ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد