تاريخ: ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۱ مهر ساعت ۱۸:۰ بازدید: 1375      نظرات: 1      کد مطلب: 12806

از احداث بزرگترین پردیس سینمایی شمالغرب در ارومیه تا مهاباد بدون سینما


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، درحالیکه تلاش چندین ساله فعالین فرهنگی و هنری شهرستان مهاباد برای بازگشایی سینمای این شهر بدون نتیجه مانده، شهر ارومیه صاحب اولین پردیس سینمایی شمالغرب کشور می‌شود.

احد هوشمند رئیس حوزه هنری آذربایجان غربی در نشست خبری با اصحاب رسانه از احداث اولین پردیس سینمایی شمالغرب کشور در مرکز استان خبرداد و گفت: این پردیس سینمایی متناسب با استاندارد روز با ۶ سالن مجهز در دستور کار قرار دارد و تا سال اردیبهشت سال 1399 به بهره برداری می‌رسد.

وی در ادامه از تجهیز 3 سینمای شهر ارومیه به سیستم صوتی تصویری و صندلی‌های VIP خبر داد و افزود: برنامه ریزی برای راه اندازی سینما نقده با ۳ سالن و سینما انقلاب خوی تحت مالکیت حوزه هنری نیز در دستور کار قرار دارد.

انتشار این اخبار درحالیست که تلاش چندین ساله جامعه فرهنگی هنری مهاباد بدون نتیجه مانده است.

در 14 دیماه  سال 1395 جلسه ای پیرامون امکان بازگشایی سینما تربیت مهاباد با حضور رئیس امور سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد، نماینده فرمانداری، رئیس هلال احمر مهاباد و کارشناسان هلال احمر استان، در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد برای حل مشکلات سینما تربیت این شهر بدون نتیجه مشخصی تشکیل گردید.

در دیماه سال 1397 با تغییر رییس جمعیت هلال احمر مهاباد و اظهارات رییس جدید مبنی بر تلاش حداکثری برای بازگشایی و نوسازی سینمای شهر مهاباد بار دیگر امیدها را در دل نخبگان فرهنگی و کمپین سینمای شهر من کجاست زنده کرد اما با گذشت یکسال از این اظهارات بازسازی، نوسازی و یا بازگشایی این سینما بدون وچکترین پیشرفتی همچنان درهای خود را بر روی شهروندان بسته است.

منصور صداقت در آخرین اظهارات خود در گفتگو با رسانه‌ها نیز از تزریق بودجه بلاعوض اداره فرهنگ و ارشاد و سازمان سینمایی برای بازگشایی و نوسازی این سینما در شهر مهاباد خبر داد اما این تاکنون هیچ نتیجه‌ای ملموس حاصل نشده است.

 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

مناف ایران پناه ۱۳۹۸/۷/۲۱
باسلام، بنده پبسنهاد میکنم در اسرع وقت به ابتکار هاژه چند نفر ان معتمدین و فعالین فرهنگی، هنری مهاباد جلسه ای با استاندار در راستای طرح مشکلات عدیده مراکز فرهنگی ، هنری و نیاز مبرم شهرستان مهاباد به این مقوله تشکیل وبرای همآهنگی لازم و گرفتن وقت جلسه اقدام گردد که صد البته معلوم است آقای استاندار کوچکترین اطلاعی از اوضاع مهاباد ندارد و بایستی اطلاع رسانی کرد .

نظر خود را براي ما ارسال كنيد