تاريخ: ۱۳۹۸ سه شنبه ۳۰ مهر ساعت ۱۷:۳۶ بازدید: 3691      نظرات: 0      کد مطلب: 12828

پیش بینی هواشناسی در چند روز آینده


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره هواشناسی شهرستان مهاباد از ادامه بارش‌ها تا اواسط هفته آینده خبر داد.
اردلان محمدپور در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان مهاباد اظهار کرد: مطابق پیش بینی‌ها بارش‌های سال زراعی از اواخر مهر ماه شروع شده و تاکنون 17.5 میلی‌متر بارندگی ثبت شده که 1.5 ملی‌متر بالاتر از پیش بینی‌ها و 9 درصد بالاتر میانگین نرمال بوده است.
وی افزود: بارش‌ها بصورت متناوب تا اواسط هفته آینده ادامه خواهد داشت و پیش بینی می‌شود تا پایان آبان‌ماه میزان بارش‌ها به 25 الی 30 میلی‌متر برسد.
محمدپور با اشاره به احتمال افزایش رعد و برق و خطر بروز حوادث ناشی از آن تصریح کرد: بارش نزولات جوی در آذرماه نیز بالاتر از میانگین نرمال پیش بینی می‌شود ولی در دی‌ماه بارش‌ها کمتر از حد نرمال خواهد بود.
رییس اداره هواشناسی شهرستان مهاباد در ادامه در خصوص وضعیت دمای شهرستان اظهار کرد: میانگین دما در آبان‌ماه نیم درجه سانتی گراد نسبت به نرمال گرمتر و در آذرماه نیز نیم درجه سانتی‌گراد سردتر پیش بینی شده است.
اردلان محمدپور اضافه کرد: از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون شاهین‌دژ با 36میلی متر بیشترین بارندگی استان را داشته و مهاباد نیز با 17.5 میلی متر دومین شهر پربارش استان بوده است، میاندوآب نیز با 2 میلی‌متر بارندگی کمترین میزان بارش را دارا بوده است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد